i cała reszta

Joga – od czego zacząć?

Joga – od czego zacząć?

Dla wielu osób joga to nudne zajęcia, na których przez większość czasu siedzi się po turecku i wsłuchuje w rytm relaksującej muzyki. Jednakże, to tylko jedna z odsłon tego indyjskiego treningu ciała i umysłu. Jeśli często jesteś zestresowana albo męczą cię bóle kręgosłupa, to joga jest dla ciebie.

Najlepiej swoje pierwsze kroki w jodze stawiać pod okiem doświadczonego instruktora. Wówczas masz pewność, że nauczysz się, jak zsynchronizować oddechy i ruchy, jak dobrze stawiać stopy i jak wykonywać pierwsze asany. Dobrze jest skończyć choćby podstawowy kurs trwający około 3 miesięcy. Jednakże, zajęcia z jogi bywają drogie i często cena okazuje się zaporą nie do przejścia. Dlatego też, możesz spróbować zacząć uprawiać jogę w domu.

joga-cwiczenie-instruktor

Co będzie ci potrzebne? Oprócz samozaparcia, z pewnością mata do ćwiczeń oraz poradniki, które pomogą ci w teoretycznym poznaniu jogi. Na rynku wydawniczym znajdziesz sporo książek dla początkujących, wyjaśniających filozofię jogi oraz przedstawiających podstawowe ćwiczenia. Warto zaopatrzyć się w choćby jeden taki poradnik. Z drugiej strony, możesz również skorzystać z tutoriali dostępnych na YouTube’ie. Wielu instruktorów jogi wrzuca tam swoje filmy instruktażowe, w których krok po kroku wyjaśniają, jak wykonać daną asanę.

Nie zwlekaj dłużej i odkryj korzyści jogi!

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017