i cała reszta

Jak zaplanować wakacje bez biura podróży?

Jak zaplanować wakacje bez biura podróży?

Udane wakacje wcale nie muszą być organizowane przez biuro podróży. Możesz zaplanować je sama, ciesząc się wygodą, smakując pyszne jedzenie i wybierając odpowiednie dla siebie atrakcje. Jak samodzielne zorganizować urlop?

  1. Szukaj tanich biletów. Linie lotnicze co jakiś czas wypuszczają promocyjne bilety. Można wtedy kupić je w naprawdę okazyjnej cenie, ale trzeba wiedzieć, jak ich szukać. Pamiętaj, aby sprawdzać ceny biletów na kilka tygodni przed planowaną podróżą i nigdy nie podawać konkretnej daty wylotu. Kiedy znajdziesz bilety w atrakcyjnej cenie, nie zwlekaj i kup je od razu. Za kilka godzin możesz już nie trafić na taką okazję.
  2. Szukaj atrakcyjnych noclegów. Współcześnie wcale nie trzeba polegać na biurach podróży, żeby znaleźć niezawodny hotel. Korzystaj z wyszukiwarek noclegów takich jak chociażby Trivago i TripAdvisor. Ostatnio popularne jest także wynajmowanie mieszkań lub apartamentów od prywatnych osób. Platformą skupiającą tego typu oferty jest Airbnb.
  3. Kup mapy i przewodniki. Zawsze dobrze jest mieć przy sobie mapy i przewodniki. Podczas podróży pomogą ci odnaleźć się w nieznanym miejscu, a przed wyjazdem umożliwią planowanie zwiedzania i poinformują cię o najważniejszych kwestiach związanych z danym państwem czy miastem.
  4. Nie zapomnij o ubezpieczeniu. Wykupując wakacje w biurze podróży często ubezpieczenie jest już zawarte w cenie wycieczki. Organizując wakacje samodzielnie, musisz pamiętać, aby się ubezpieczyć. Jeśli masz mniej niż 30 lat możesz wykupić kartę Euro26. Jeśli więcej, przejrzyj oferty różnych ubezpieczalni, na pewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.
  5. Szczepionki. Jeśli planujesz podróż do kraju egzotycznego, sprawdź, czy nie powinnaś się zaszczepić. Pamiętaj, że należy to zrobić co najmniej na kilka tygodni przed wyjazdem.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017