Uroda

Pielęgnacja pach

Pielęgnacja pach

Choć pachy są jednym z najbardziej delikatnych i jednocześnie narażonych na podrażnienie części naszego ciała, to mimo wszystko poświęcamy im stosunkowo mało czasu. Dlatego zadbajmy chociaż aby kosmetyk, którego używamy na co dzień – antyperspirant, był najwyższej jakości, pod każdym względem.

Zapewne niewiele z Was balsamując ciało, wciera go również pod pachy, które naprawdę potrzebują nawilżenia, ukojenia i złagodzenia, szczególnie po goleniu. A zamiast tego, co im dostarczamy? Nierzadko przepełniony chemią dezodorant, który nie odpowiada na potrzeby skóry, a czasami dodatkowo ją podrażnia, powoduje większą potliwość czy nieprzyjemny zapach. Dlatego zanim zdecydujesz się na jakiś antyperspirant, sprawdź go.

Stawiaj przede wszystkim na składniki naturalne, które nie tylko zapanują nad gruczołami łojowymi, ale i otoczą opieką skórę. Poszukuj więc właściwości antyseptycznych, bakteriobójczych, łagodzących, kojących i nawilżających. W tego typu produktach świetnie sprawdzają się m.in. ałun (który bardzo dobrze radzi sobie samodzielnie, więcej o ałunie TUTAJ) , panthenol, alantoina, perlit. Nie bez znaczenia antyperspiranty zawierają również szereg substancji nawilżających, odżywiających i regenerujących. W tej roli najlepiej sprawdzają się oleje roślinne, bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały.

Poszukiwania równie skutecznego, co i wartościowego antyperspirantu z pewnością zajmie wiele czasu, jednak dla komfortu pach warto go poświęcić. Przygodę z testowaniem polecamy zacząć od kosmetyków naturalnych.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

tołpa estetic - 4 intensywne zabiegi wzmacniające naczynka

tołpa: estetic naczynka – intensywne zabiegi kosmetyczne w domu

BAFavenue14 stycznia 2018

Kat Von D Everlasting Liquid Lipstick Santa Sangre – czerwona pomadka idealna

BAFavenue9 stycznia 2018

Nowość! Dermo System Delia Cosmetics – mój program oczyszczania

BAFavenue7 stycznia 2018