i cała reszta

Jak urządzić mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui?

Jak urządzić mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui?

Feng shui to chińska, wywodząca się ze starożytności, praktyka aranżacji wnętrz oraz planowania przestrzeni w zgodzie ze środowiskiem i naturą. Początkowo wykorzystywano ją do gospodarowania placami i ulicami, ale z czasem zaczęto stosować również do urządzania pomieszczeń.

Choć o feng shui słyszał chyba każdy, to jednak niewiele osób wie, jak wprowadzić jego zasady w życie. Przede wszystkim należy zacząć od naczelnego elementu tej praktyki, czyli harmonii. Feng shui zakłada, że w odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu energia przepływa swobodnie i dlatego zadbaj o to, by pomieszczenie było zharmonizowane.

feng-shui-budda

 

Musisz pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy i utrzymywać mieszkanie w nieskazitelnym porządku. Drugą ważną zasadą feng shui jest oświetlenie. Ważne, by wszystkie pomieszczenia były jasne, a więc okna muszą być czyste i odsłonięte, by słońce mogło swobodnie wpadać do pokoju. Po trzecie, mieszkanie musi spełniać nie tylko funkcje estetyczne, ale także praktyczne. Przy aranżacji mieszkania powinnaś więc pamiętać o odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni i podzieleniu domu na strefy dzienne i nocne.

Feng shui to nie tylko wewnętrzna harmonia, ale również zgoda z naturą. Warto byś wprowadziła do swojego mieszkania jak najwięcej materiałów naturalnych. Niech łóżko będzie drewniane, zasłony lniane, a pościel bawełniana. Unikaj tworzyw sztucznych.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Pierwsza edycja Beauty By Bloggers Paul Mitchell

BAFavenue21 maja 2018

Meet Beauty Conference 2018

BAFavenue24 kwietnia 2018

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018