Jak urządzić biurko?

Wiele osób ma problem ze zorganizowaniem swojego miejsca pracy. Na biurku lub stoliku, który przeznaczają do wykonywania powierzonych obowiązków, panuje chaos lub wręcz przeciwnie- niezdrowa pedantyczność. Co zrobić, aby nasze miejsce pracy było przyjazne i zachęcało nas do efektywności? Przedstawiamy 5 najważniejszych porad.

  1. Duży blat. Na małej powierzchni nie pracuje się wygodnie; często jedyną rzeczą, jaką możemy na niej postawić, jest laptop. Warto mieć dodatkowe miejsce na dokumenty, ewentualne książki (np. słowniki, jeśli jesteśmy tłumaczami) czy podstawowe przyrządy biurowe (długopisy, ołówki, spinacze, dziurkacze).
  2. Kubek z przyborami do pisania. Dzięki temu wszystkie akcesoria piśmiennicze znajdziesz w jednym miejscu; możesz w nim umieścić długopisy, ołówki, a także zakreślacze, które na pewno Ci się przydarzą. Taki pojemnik wygląda schludnie i estetycznie.
  3. Szafka na najważniejsze dokumenty. Jeśli dysponujesz biurkiem z jedną lub dwiema małymi szafkami (większość mebli jest w nie obecnie wyposażona) to tam schowaj papiery, które są Ci potrzebne w codziennej pracy. W ten sposób unikniesz biegania po mieszkaniu/biurze i szukania niezbędnych dokumentów.
  4. Tablica korkowa i notatnik. Jeśli masz możliwość, zawieś ją nad biurkiem lub w jego pobliżu; będziesz mogła na bieżąco przylepiać na niej karteczki z zadaniami do wykonania. Oszczędzisz w ten sposób czas na zastanawianie się, za co zabrać się najpierw. Dobrym pomysłem jest również notatnik położony na rogu biurka tak, aby nie przeszkadzał w pracy- jeśli wpadniesz na jakiś pomysł lub będziesz potrzebowała zapisać dane, które niekoniecznie nadają się na tablicę, będziesz mieć notatnik pod ręką.
  5. Zadbaj o małą roślinkę, którą postawisz na rogu biurka lub w jego pobliżu. Udowodniono, że kolor zielony działa relaksująco na nasze oczy, szczególnie, gdy jesteśmy zmęczeni ciągłym wpatrywaniem się w ekran komputera lub arkusze dokumentów. Ponadto obecność rośliny uspokoi Cię i sprawi, że będziesz się mniej stresować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *