Jak suszyć włosy, żeby ich nie niszczyć?

Oddziaływanie na włosy bardzo wysoką temperaturą może być fatalne w skutkach. Suszenie włosów gorącym strumieniem powietrza może się przyczyniać do ich łamliwości, utraty połysku i ogólnego pogorszenia ich kondycji. To powoduje, że wiele kobiet rezygnuje ze stosowania suszarki. Tylko jak wówczas zadbać o fryzurę?

Jest wiele sposobów na to, by osuszyć i ułożyć włosy bez konieczności używania suszarki. Przede wszystkim zawsze starajcie się, aby ręcznik wchłonął jak najwięcej wilgoci. Bo może się okazać, że po jego zdjęciu włosy są już praktycznie suche. Jeśli nie mamy chorych zatok, można rozważyć mycie głowy na noc i spanie z wilgotnymi włosami. Do rana fryzura wyschnie. Ta metoda ma jednak swoje słabe strony – nie mamy kontroli nad ułożeniem się włosów podczas snu. W efekcie tego możemy mieć o poranku kłopot z doprowadzeniem fryzury do ładu. Latem możemy całkowicie zrezygnować z suszenia głowy, włosy wyschną same w krótkim czasie.

Jeżeli żadna z wyżej wymienionych metod nie sprawdza się, należy pomyśleć o zakupie funkcjonalnej suszarki, która znacznie mniej osłabi kondycję włosów. Opcje, w które warto zainwestować, to: jonizacja, regulacja temperatury i siły nadmuchu. W tym przypadku,  przed czynnością suszenia należy włosy wspomóc – wsmarowując kosmetyki pielęgnacyjne zapobiegające wysuszaniu  i osłabianiu struktury włosa oraz pozostawiające efekt wygładzenia (poniżej kilka propozycji).

kosmetyki-przed-suszeniem-wlosow

Odrobina troski o zdrowie naszych włosów zaprocentuje w postaci lśniącej, sprężystej i pięknej fryzury, więc chyba warto o tym pomyśleć?

 

5 odpowiedzi do “Jak suszyć włosy, żeby ich nie niszczyć?”

  1. Ja przestałam używać suszarki już parę lat temu. włosy schną same po tym jak ręcznik wchłonie nadmiar wody. Same od razu przybierają kształt taki jak chcę. Jestem maniaczką włosów i nie lubię jak coś jest z nimi nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *