i cała reszta

Jak przetrwać zimę?

Jak przetrwać zimę?

Przez ostatnich kilka dni zima pokazała nam na co ją stać. Nagły spadek temperatury i utrzymujące się mrozy, mimo tego, iż mamy styczeń, z pewnością zaskoczyły wielu z nas. Co robić aby nie narazić siebie na wychłodzenie i być w pełni sił?

Przede wszystkim pamiętajcie o ciepłym, warstwowym ubraniu. Mile widziane są tutaj grube, puchowe kurtki i płaszcze, dłuższe swetry i dobrze przylegające do ciała longsleevy. Nie zapominajcie o dobrze grzejących stopy butach, oraz czapkach, szalikach i rękawiczkach. Dla uprawiających sport z pewnością pomocne będą lycry i bielizna termoaktywna.

zima-spacer-kobieta

Kolejną istotną kwestią jest pielęgnacja skóry – zwłaszcza twarzy i dłoni, które mają bezpośredni kontakt z niskimi temperaturami. Najlepiej w tym przypadku będą się sprawdzały kremy skoncentrowane, nawilżające, ochronne i regeneracyjne.

herbata-tea-zimowa

No i organizm, któremu również łatwo nie jest, dlatego rano przed wyjściem powinniśmy dostarczyć mu ciepły, dodający energii posiłek, po powrocie zaś, rozgrzewającą herbatę. Dodatki typu cytryna czy miód nie tylko nadadzą smaku i aromatu, ale z pewnością wspomogą również układ odpornościowy.

3 komentarze

Komentarz

  1. 25 stycznia 2016 at 18:31

    Zima nie jest taka zła jeżeli odpowiednio przygotujemy się na jej nadejście. Ja dużo spaceruję z psem, dziennie nawet kilka kilometrów, dlatego muszę ubrać się ciepło, żeby nie przemarznąć. A herbatę z miodem uwielbiam i z imbirem. 🙂

  2. 10 stycznia 2016 at 15:25

    Oj tak, zimą trzeba szczególnie dbać o nasz organizm 🙂

  3. 8 stycznia 2016 at 17:45

    Dziękuje za ten post bardzo sie przydał!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017