Uroda

Jak poprawnie wykonać demakijaż oczu?

Jak poprawnie wykonać demakijaż oczu?

Demakijaż oczu ważna sprawa! A mimo to, często nie przykładamy się do tej czynności tak, jak powinnyśmy. Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i wrażliwa, a ich makijaż stosunkowo ciężki. Jak więc wykonać demakijaż skutecznie i jednocześnie delikatnie?

Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków usuwających makijaż. W przypadku lekkiego, mineralnego makijażu, z pewnością do jego usunięcia wystarczą pianki, mleczka czy wody micelarne. Jeśli chodzi natomiast o make up wodoodporny,  zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są płyny dwufazowe czy olejki. Tłuste lubi łączyć się z tłustym, stąd tak wysoka skuteczność.

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego należy wystrzegać się nerwowego pocierania, czy nadmiernego jej naciągania. Przy demakijażu oczu trzeba wykazać się cierpliwością. Nasączone płatki kosmetyczne należy przyłożyć do powiek i poczekać kilka chwil, aż stosowany produkt do demakijażu zacznie działać i ściągać pierwsze warstwy tuszu, kredek i cieni. Usuwaj je delikatnymi ruchami w kierunku zewnętrznego kącika oka. Czynność należy powtarzać aż do całkowitego pozbycia się makijażu i może to dłuższą chwilę trwać. Cierpliwość jednak się opłaci.

Po demakijażu i oczyszczeniu twarzy, koniecznie użyj toniku, który przywróci skórze odpowiednie pH. A później zastosuj krem pod oczy. Ten również delikatnie wklepuj, aż do całkowitego wchłonięcia, by móc przystąpić do odżywiania i nawilżania całej twarzy.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Wakacyjny makijaż. Mini-recenzje kolorówki.

BAFavenue28 lipca 2019

Shinybox MAJ 2019

BAFavenue2 lipca 2019

Absolutny MUST HAVE! JOICO Defy Damage – recenzja

BAFavenue20 czerwca 2019