Uroda

Jak poprawnie wykonać demakijaż oczu?

Jak poprawnie wykonać demakijaż oczu?

Demakijaż oczu ważna sprawa! A mimo to, często nie przykładamy się do tej czynności tak, jak powinnyśmy. Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i wrażliwa, a ich makijaż stosunkowo ciężki. Jak więc wykonać demakijaż skutecznie i jednocześnie delikatnie?

Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków usuwających makijaż. W przypadku lekkiego, mineralnego makijażu, z pewnością do jego usunięcia wystarczą pianki, mleczka czy wody micelarne. Jeśli chodzi natomiast o make up wodoodporny,  zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są płyny dwufazowe czy olejki. Tłuste lubi łączyć się z tłustym, stąd tak wysoka skuteczność.

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego należy wystrzegać się nerwowego pocierania, czy nadmiernego jej naciągania. Przy demakijażu oczu trzeba wykazać się cierpliwością. Nasączone płatki kosmetyczne należy przyłożyć do powiek i poczekać kilka chwil, aż stosowany produkt do demakijażu zacznie działać i ściągać pierwsze warstwy tuszu, kredek i cieni. Usuwaj je delikatnymi ruchami w kierunku zewnętrznego kącika oka. Czynność należy powtarzać aż do całkowitego pozbycia się makijażu i może to dłuższą chwilę trwać. Cierpliwość jednak się opłaci.

Po demakijażu i oczyszczeniu twarzy, koniecznie użyj toniku, który przywróci skórze odpowiednie pH. A później zastosuj krem pod oczy. Ten również delikatnie wklepuj, aż do całkowitego wchłonięcia, by móc przystąpić do odżywiania i nawilżania całej twarzy.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

shinybox-beauty-school-4

Beauty School by ShinyBox

BAFavenue23 września 2017
evree-kremy-do-rak-cannabis

Evree na legalu czyli kremy do rąk z olejkiem cannabis

BAFavenue22 września 2017
biolove-olejek-do-demakijazu

Demakijaż z olejkiem BIOLOVE Kontigo

BAFavenue21 września 2017