Uroda

Jak malować małe usta?

Jak malować małe usta?

Kiedy myślimy o kobiecych atrybutach, jako jedne z pierwszych przychodzą nam na myśl duże, czerwone usta, ale nie wszystkie możemy pochwalić się pełnymi wargami. Na szczęście, są sposoby, aby trochę oszukać naturę. Wystarczy, że nauczysz się je malować.

Jeszcze do niedawna, w kobiecych kosmetyczkach królowały ciemne konturówki. To właśnie za ich sprawą chciałyśmy powiększyć sobie wargi. Jednakże, kredki w ciemnych odcieniach wcale nie powiększały ust, a wręcz przeciwnie, optycznie je pomniejszały. Czy to oznacza, że zupełnie powinnyśmy zrezygnować z konturówek? Otóż nie, ale należy wybierać te, które zbliżone są do koloru szminki lub o ton jaśniejsze. Dzięki temu nasze wargi staną się pełne i wypukłe.

Prostym trikiem na większe usta jest zastosowanie błyszczyka. Wystarczy tylko, że odrobinę świecącego kosmetyku nałożysz opuszkiem palca na centralną część warg i od razu staną się bardziej wydatne i ponętne. Drugim sposobem na powiększenie małych ust jest stworzenie kształtu serca. Nawet jeśli kontury twojej górnej wargi nie układają się w serduszko, możesz to zmienić. Wystarczy, że delikatnie narysujesz lub podkreślisz te dwa charakterystyczne dziubki za pomocą jasnej, najlepiej białej kredki, a potem na ich czubek nałożysz trochę rozświetlacza. Usta możesz równiez powiększyć cielistym pigmentem. Nałóż go dookoła ust, wychodząc lekko poza linię warg. Następnie nałóż błyszczyk. To jednocześnie prosty, ale i bardzo efektowny trik.

pigment-cien-brokat

Jest jeszcze jedna zasada, której należy się trzymać zawsze. Niezależnie od tego co na usta nakładasz i w jakim jest to kolorze, pamiętaj żeby naciągać je podczas ich malowania. Kosmetyk wypełnia wtedy każdą szczelinę i optycznie je powiększa.

Pozostaje jeszcze sprawa koloru szminki. Jeśli chcesz powiększyć usta, zdecyduj się na jasne, neutralne odcienie, które będą jak najbardziej zbliżone do koloru czerwieni warg. Używaj błyszczyków. Ciemne fiolety, brązy czy bordo mogłyby sprawić, że twoje usta wyglądałyby na mniejsze.

blyszczyki-pomadki

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Odprężająca kolagenowa maseczka pod oczy PUREDERM

BAFavenue16 października 2018

Beauty&Shape czyli extrabox ShinyBox

BAFavenue14 października 2018

Coś Pięknego by ShinyBox

BAFavenue13 października 2018