Uroda

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Choć nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, grzybica paznokci to dosyć powszechnym i przeciągającym się w czasie problem. Jej tradycyjne leczenie jest długotrwałe i nie zawsze skuteczne, mimo tego wyleczenie jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy, że sięgniesz po nieco inne, nowsze narzędzia i metody leczenia.

Po czym poznać, że to grzybica paznokci?
Płytki paznokci zmieniają kolor na żółty, zielony albo brązowy. Tracą swoją przejrzystość, robią się matowe, grubsze i kruche. Grzybica paznokci może wywoływać również ból i dyskomfort.
Ból spowodowany grzybicą paznokci może sprawiać dyskomfort przy chodzeniu lub wykonywaniu prac rękami. Co jest nie bez znaczenia, wygląd paznokci staje się nieestetyczny. – tłumaczy Jadwiga Matla-Stodolna, lekarz specjalista dermatolog w Ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym NATURA oraz FootMedica Klinika Zdrowej Stopy i dodaje – Jednak ten aspekt blednie w obliczu zagrożenia zakażenia grzybicą innej osoby, najczęściej z bliskiego otoczenia chorego.

Jak wyleczyć grzybicę paznokci?
Leczenie grzybicy powinno się rozpocząć od wizyty u dermatologa, który oprócz konsultacji, powinien przeprowadzić badanie mykologiczne polegające na pobraniu próbek zmian chorobowych, obejrzeniu ich pod mikroskopem, a następnie – hodowli. Jeżeli z materiału zostaje wyhodowany grzyb, oznacza to, że pacjent zmaga się z grzybicą. Jest to ważne badanie, ponieważ wskaże rodzaj grzyba i specjalista będzie mógł dobrać odpowiednią terapię. – dodaje dermatolog z kliniki FootMedica. Na rynku dostępne są maści i preparaty, które pełnią funkcję leków miejscowych. Są one zazwyczaj uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Niestety w pojedynkę nie dają oczekiwanych efektów, a leczenie paznokci wydłuża się w nieskończoność. Natomiast leki doustne, których podawanie często trwa wiele miesięcy, mają to do siebie, że stanowią znaczne obciążenie zarówno dla wątroby, jak i całego organizmu. W zależności od rodzaju grzyba i dobranej terapii farmakologicznej leczenie może trwać nawet pół roku. – twierdzi dr Matla-Stodolna. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się bardziej nowoczesne metody walki z grzybicą paznokci, np. takie jak naświetlanie ich laserem. Jedną z dostępnych aktualnie na rynku terapii, jest ta wykonywana laserem Lunula, który słynie ze swojej skuteczności, uniwersalności. Z pewnością jest to alternatywa zarówno dla osób młodych, które pragną szybko i skutecznie pozbyć się problemu, jak również dla osób starszych, które wolą uniknąć leczenia doustnego i łączenia leków przeciwgrzybicznych z innymi lekami. Laser Lunula polecany jest również dla osób, które potrzebują pomocy w regeneracji i odmłodzeniu płytki paznokciowej. – opowiada dermatolog Matla-Stodolna

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 3 marca 2016 at 20:24

    Leczę preparatem miejscowym, ale o laserze słyszę pierwszy raz. Muszę zdobyć informacje gdzie można wykonać taki zabieg.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Totalne złuszczenie stóp – Nivelazione EKSPRESOWA GŁADKOŚĆ Profesjonalny zabieg złuszczający do stóp

BAFavenue15 marca 2018

Create Your Style by ShinyBox – jubileuszowe pudełko Schwarzkopf

BAFavenue8 marca 2018

Seria tołpa:* estetic w codziennej pielęgnacji

BAFavenue6 marca 2018