i cała reszta

Jak kupować okulary przeciwsłoneczne?

Jak kupować okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko dodatek, który ma dobrze wyglądać. To przede wszystkim niezastąpiona ochrona dla naszych oczu, dlatego też sprawdź, czym należy się kierować przy ich zakupie.

W słoneczne dni dbaj o oczy tak samo bardzo, jak o skórę. W pierwszej kolejności więc, zwróć uwagę na te okulary, które zapewniają ochronę przed promieniami UV. Przy zakupie upewnij się, że na okularach widnieje napis „UV 400”. Wówczas masz pewność, że filtr jest wystarczająco wysoki. Jednakże, to nie wszystko, co możesz zrobić dla wzroku.

Pomyśl także o okularach z filtrem polaryzacyjnym, dzięki którym twoje oczy będą chronione nawet przed bardzo silnym promieniowaniem, a jednocześnie nie zniekształcą obrazu i koloru. Nie będą cię również drażniły żadne odblaski. Obowiązkowo powinni je kupić kierowcy, sportowcy oraz osoby, które przebywają wiele godzin w pełnym słońcu.

Niemniej ważne są kolory soczewek. To od niego zależy komfort oczu oraz widziane barwy. Najlepiej wybrać soczewki szare. Są neutralne, nie przekłamują barw i nie męczą oczu. Osoby, których wzrok jest szczególnie wrażliwy, powinny zdecydować się na soczewki brązowe.

Unikaj zaś tanich okularów bez atestów. Są one szkodliwe, gdyż po ich założeniu źrenice rozszerzają się, wpuszczając do oka jeszcze więcej światła. Dlatego też, jeśli zależy ci na dobrym wzroku, udaj się po okulary przeciwsłoneczne do optyka. To inwestycja w twoje zdrowie.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017