Uroda

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Pędzelki do makijażu mogą być zrobione z włosia naturalnego lub sztucznego, jednak jedno jest pewne – niezależnie od tego, z czego zostały wykonane, należy dbać o nie tak samo, jak o swoje włosy, używając specjalnych preparatów oraz technik suszenia.

  1. Przechowywanie. Twoje pędzle do makijażu powinny mieć swoje miejsce. Najlepiej umieścić je w szufladzie lub zamykanych tubach, aby uniknąć nadmiernego oddziaływania wilgoci.
  2. Dobór preparatów. Przed myciem pędzli należy najpierw dobrać odpowiednie preparaty. Choć wiele kobiet decyduje się po prostu na wodę i mydło, nie jest to dobry pomysł, a już w szczególności w przypadku włosia naturalnego. Mydło może doprowadzić do ich wysuszania oraz niszczenia. Wybierając szampon lub spray do czyszczenia przeczytaj do jakiego włosia jest przeznaczony.
  3. Mycie. Co do częstotliwości mycia pędzli, to te używane do różu lub cieni należy myć jeden raz na około 2 tygodnie, a te do korektora, podkładu i pudru codziennie. Wówczas usuwamy z nich martwy naskórek oraz sebum. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza posiadaczki cery tłustej i trądzikowej.
  4. Suszenie. Niedopuszczalne jest suszenie pędzli w pozycji pionowej, włosiem w kierunku sufitu. Kapiąca woda może je zniszczyć. Najlepiej więc suszyć pędzle do góry nogami lub też poziomo – tak, aby włosie wystawało na przykład za blat biurka. Pamiętaj także, by dać pędzlowi wyschnąć samodzielnie. Nie przyspieszaj tego procesu ciepłem grzejnika lub suszarką.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Shinybox MAJ 2019

BAFavenue2 lipca 2019

Absolutny MUST HAVE! JOICO Defy Damage – recenzja

BAFavenue20 czerwca 2019

Spring Kiss by Shinybox – kwiecień 2019

BAFavenue21 maja 2019