i cała reszta

Herbaty wellness

Herbaty wellness

Do niedawna „wellness” kojarzyło nam się tylko z wypoczynkiem, najlepiej gdzieś w luksusowym SPA. Jednak samo to słowo oznacza po prostu dobre samopoczucie i kondycję, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Od jakiegoś już czasu możemy na rynku spotkać także herbaty, w których nazwach znajduje się „wellness”. Czy warto je pić?

Herbata wellness to najczęściej mieszanka herbat lub ziół oraz innych, aromatycznych dodatków. Możemy spotkać się z kilkoma rodzajami takich produktów: oczyszczające, uspokajające, dodające energii, wzmagające odporność. Łączy je jednak jedna cecha – wszystkie mają pomóc nam osiągnąć wewnętrzną równowagę oraz być uzupełnieniem zdrowego stylu życia.

Trudno zaprzeczyć działaniu herbat wellness, jeśli tylko spojrzy się na ich skład. Ich podstawą jest zazwyczaj czarna lub zielona herbata, które producenci uzupełniają o imbir, cytrynę, cynamon, rumianek czy melisę. Każdy z tych składników ma właściwe sobie działanie, na przykład imbir rozprawi się z uporczywym przeziębieniem, a melisa zadziała kojąco. Niewątpliwie więc, herbaty typu wellnes są nie tylko dobrym dopełnieniem zdrowej diety, ale i idealnym suplementem na okres jesienno-zimowy. Jeśli wybierzesz chociażby mieszankę z przyprawami korzennymi, to w ten sposób rozgrzejesz i wzmocnisz swój organizm.

Warto podkreślić, że herbat wellness wcale nie trzeba kupować. Sama możesz stworzyć kompozycję, która będzie odpowiadać twoim potrzebom i smakom. Jeśli chcesz wyciszyć się przed snem, zrób herbatę ziołową, bez kofeiny, na przykład na bazie rumianku z dodatkiem kwiatów bzu. Jeśli chcesz rano dodać sobie energii, wymieszaj dobrą herbatę zieloną z korzeniem żeń-szenia, imbirem czy skórką z cytryny. I gotowe!

A wy co sądzicie o herbatach wellness? Pijecie je?

herbata-dzbanuszek-kubek

6 komentarzy

Komentarzy

 1. 20 stycznia 2015 at 20:12

  Idealne dla wielbicieli herbaty 🙂

 2. 19 stycznia 2015 at 20:53

  Herbatki najlepsze 🙂

 3. 17 stycznia 2015 at 17:37

  Uwielbiam herbaty więc piję praktycznie codziennie 🙂

 4. 17 stycznia 2015 at 14:18

  Herbatka dobra na wszystko, wiec jak najbardziej

 5. 17 stycznia 2015 at 13:57

  Herbata to mój ulubiony napój. Musi być wyjątkowa 🙂 Pozdrawiam, Anna Sobańska

 6. 17 stycznia 2015 at 13:54

  Herbaty zimą – najlepsze!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017