i cała reszta

Goga Ashkenazi – miliarderka na czele domu mody

Goga Ashkenazi – miliarderka na czele domu mody

Wydawać by się mogło, że miała wszystko: urodę, rodzinę, bardzo dobrze prosperującą firmę, pieniądze oraz znajomości i sławę w najbardziej elitarnych londyńskich kręgach. Jednak to jej nie wystarczało. Goga Ashkenazi, bo to właśnie o niej mowa, postanowiła wykupić znaną francuską markę mody i rozwinąć swoje skrzydła jako projektantka. Z jakim skutkiem?

Goga Ashkenazi urodziła się w kazachstańskiej rodzinie, wychowywała w Moskwie, natomiast nauki podbierała w Wielkiej Brytanii. Podobnie, jak jej rodzice oraz siostra, jest bardzo dobrze wykształcona, skończyła studia ekonomiczne oraz historyczne. Ogromnej fortuny dorobiła się na przemyśle paliwowym, będąc właścicielką kazachskiego imperium ropy.

goga-ashkenazi-portret

fot. TheTimes

Swoją popularność zdobyła jednak nie z powodu wielkich pieniędzy, a ze względu na swoje brytyjskie znajomości. Na jej urodzinowym przyjęciu w Londynie pojawiły się znane osoby, w tym książę Andrzej, brat księcia Karola. Dodatkowo, Goga znana jest z romansu z mężem córki prezydenta Kazachstanu, co dodaje jej wizerunkowi jeszcze większej pikanterii.

W 2012 roku, kiedy na sprzedaż wystawiono paryski dom mody Vionnet, Goga Ashkenazi bez wahania zainwestowała w niego i odkryła w sobie designerskie powołanie. Pierwsze projekty nie przyniosły jednak uznania krytyków, ale kobieta wcale się nie zraziła. Sama zaczęła kształcić się w tej dziedzinie i zatrudniła znanych w świecie mody doradców. Dzięki temu marka Vionnet odżyła, a Goga cieszy się coraz większym poważaniem.

Miliarderka na dobre zadomowiła się w swojej nowej, francuskiej zdobyczy. Kierownictwo nad poprzednią firmą przejęła jej siostra, więc Goga w pełni poświęca się modzie.

Fot. valeriajmarchetti.com

Fot. valeriajmarchetti.com

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018