i cała reszta

Gemma Ward

Gemma Ward

Gemma Ward to jedno z objawień modelingu. Urodzona w 1987 roku, dziewczyna o tajemniczej urodzie, trafiła do branży mody z przypadku. Gemma zainteresowana była przede wszystkim aktorstwem, jednak za namową bliskich wzięła udział w australijskim programie Search for a Supermodel. Ten występ dał jej przepustkę do światowej kariery.

W 2004 roku Vouge wybrał ją do sesji zdjęciowej „It Girls”. Wówczas, jako najmłodsza modelka w historii, pojawiła się na okładce amerykańskiej wersji tego magazynu. Nikt nie miał wtedy wątpliwości, że Gemma to urodzona supermodelka. Jej niezwykły talent rozkwitał pod skrzydłami największych nazwisk branży. Pojawiała się w licznych pokazach oraz kampaniach reklamowych, między innymi u Versace, czy Gucciego.  Zawrotne tempo kariery Gemmy znalazło swoje odzwierciedlenie w rankingu paryskiego Vouge’a, który umieścił ją na liście 30 top modelek pierwszej dekady XXI wieku.

gemma-ward-vogue

Latem 2008 roku zaczęły pojawiać się pierwsze plotki o porzuceniu przez nią modelingu, jednak Gemma szybko im zaprzeczyła. Jednak już rok później, po kilku miesiącach nieobecności na wybiegach i w mediach, agent modelki potwierdził przerwę w jej karierze. Prasa rozpisywała się wówczas o jej problemach z tyciem oraz załamaniu po śmierci Heatha Ledgera, z którym się spotykała.

W 2013 roku Gemma podpisała kontakt z IMG Models Australia, co dało początek pogłosek o jej rychłym powrocie. I rzeczywiście, można było ją zobaczyć podczas Milan Fashion Week, gdzie była twarzą Prady, tak samo jak podczas kampanii SS 2015.

gemma-ward-prada-2

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017