i cała reszta

Frida Giannini

Frida Giannini

Frida Giannini urodziła się we Włoszech w 1972 roku. Choć jako młoda dziewczyna objęła drogę tancerki erotycznej, to szybko odkryła w sobie pasję i ukończyła projektowanie ubioru na rzymskiej Fashion Academy. Mając 25 lat przyłączyła się do marki Fendi, gdzie pracowała w dziale dodatków. Już wtedy osiągała swoje pierwsze sukcesy.

W 2002 roku przeniosła się do jednego z najbardziej poważanych i znanych na całym świecie domów mody. W Gucci, zgodnie z jej wcześniejszym doświadczeniem, powierzono jej posadę szefowej sektora torebek, a dwa lata później wszystkich akcesoriów kobiecych. Cały czas rozwijała się pod czujnym okiem dyrektora kreatywnego Gucci, Toma Forda. Kiedy w 2006 roku ten wielki projektant zrezygnował ze swojej funkcji, zajęła ją Frida Giannini.

Fot. milabyc.co ,Gucci SS 2014

Fot. milabyc.co ,Gucci SS 2014

Giannini kompletnie zrewolucjonizowała markę. Ford znany był z odważnych i raczej męskich krojów, natomiast Grida od razu postanowiła na kobiecy look. Jej znakiem rozpoznawczym stały się kwiatowe wzory oraz sensualne i seksowne projekty. Dzięki niej, Gucci zyskało zupełnie nową odsłonę, w postaci zmysłowej kobiecości. W kreacje Fridy chętnie ubierały się największe gwiazdy.

Pod koniec 2014 roku Giannini ogłosiła swoje odejście z Gucci. Razem z nią markę opuścił Patrizio di Marco, prywatnie związany z Fridą. Na stanowisku zastąpił ją jej długoletni współpracownik, Alessandro Michele.

gucci-wizerunkowe

Fot. Gucci (facebook)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018