Uroda

Fish SPA – Garra Rufa

Fish SPA – Garra Rufa

O ile słowo SPA nie jest dla nas żadną zagadką, o tyle FISH SPA już może nią być. Tak często określa się coraz bardziej popularny zabieg wykorzystujący Garra Rufa.

Garra Rufa to małe i bezzębne krewne karpi, które osiągają około 6-7 centymetrów długości. Ich naturalnym środowiskiem są wody Bliskiego Wschodu, jednak równie dobrze można je hodować w innych zakątkach świata. Jak się okazało, rybki te upodobały sobie ludzki martwy naskórek i dlatego też stały się hitem wszelkich salonów odnowy biologicznej.

Zabieg z użyciem Garra Rufa polega na zanurzeniu swoich stóp lub dłoni (ewentualnie całego ciała) w akwarium z pływającymi rybkami. Ponieważ Garra Rufa nie posiadają zębów, zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, a nawet przyjemny, gdyż odczuwa się delikatne łaskotanie.

garra-rufa-stanowiska

Fot. fastcompany.com

 

W ciągu 15-30 minut pozbywamy się martwego naskórka, wygładzamy skórę, poprawiamy krążenie, a na dodatek relaksujemy się. Garra Ruffa bowiem, poprzez swoje ssanie, pobudzają receptory stóp i sprawiają, że czujemy się odprężone, a nasz nastrój się poprawia.

Nie wystarczy jednak wymienić samych psychosomatycznych zalet zabiegu. Niepozorne rybki mogą okazać się skuteczną bronią w walce z uciążliwymi chorobami dermatologicznymi takimi, jak chociażby łuszczyca, egzema czy trądzik. Wszystko przez ditranol, które rybki wytwarzają przyczepiając się do ciała. To właśnie ten enzym uważany jest za jeden z najskuteczniejszych w leczeniu schorzeń skórnych. Nic więc dziwnego, ze Fish SPA nazywane jest też ichtioterapią.

Cena 15-minutowego zabiegu to koszt około 30-50 złotych.

Próbowałyście już?

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 25 marca 2015 at 16:38

    Zapraszamy do wzbogacenia oferty swojego salonu kosmetycznego o stanowisko do Fish SPA z rybkami Garra Rufa. +48 507-872-875

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Szybka recenzja VIANEK Rewitalizujący żel myjący do twarzy

BAFavenue19 marca 2018

Totalne złuszczenie stóp – Nivelazione EKSPRESOWA GŁADKOŚĆ Profesjonalny zabieg złuszczający do stóp

BAFavenue15 marca 2018

Create Your Style by ShinyBox – jubileuszowe pudełko Schwarzkopf

BAFavenue8 marca 2018