i cała reszta

Dzienna dawka wody

Dzienna dawka wody

Ciało człowieka w zdecydowanej większości składa się z wody. W ciągu dnia różnymi drogami wydalamy z organizmu płyny i dlatego też powinnyśmy je bezwzględnie uzupełniać. Mimo wielu porad, które otrzymujemy od lekarzy i dietetyków, dużo z nas nie dba o dzienne zapotrzebowanie na wodę. Dlaczego warto o tym pamiętać?

Tak naprawdę, jeśli nie uzupełniamy płynów w odpowiedniej ilości, niemal codziennie doświadczamy niewielkiego odwodnienia i odczuwamy jego skutki. Początkowo jest to pragnienie, które często mylimy z głodem, natomiast potem mamy do czynienia z bólami głowy, przemęczeniem, czy rozdrażnieniem. Zazwyczaj winę za występowanie tych symptomów zrzucamy na stres, problemy w pracy, czy złą pogodę. Wystarczyłoby jednak, abyśmy pamiętały o piciu wody, by pozbyć się tych nieprzyjemnych objawów. Nie zapominajmy, że nawodnienia potrzebuje nie tylko umysł, ale także wszystkie tkanki. Aby prawidłowo funkcjonowały, w organizmie nie może zabraknąć płynów.

kieliszki-woda-restauracja

Regularne dostarczanie odpowiedniej dawki wody jest również ważne dla naszej skóry, a co z tym związane, urody. To właśnie dzięki płynom nawilżamy się od wewnątrz. Ponadto, jeśli pijemy wodę bogatą w mikroelementy, wówczas dostarczamy do organizmu korzystnie składniki znaczącą wpływające na wygląd i zdrowie.

Przyjmuje się, że dzienna dawka wody powinna wynosić około 1,5-2 litrów. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia indywidualna, zależna chociażby od wieku i trybu życia, oraz że płynów dostarczamy również wraz z pożywieniem. Należy uwzględnić to podczas wyliczania dziennego zapotrzebowania.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017

Wygraj wodę perfumowaną GRASSE Allvernum!

BAFavenue21 listopada 2017