Drogocenne olejki

Od jakiegoś czasu bardzo popularne stały się olejki. Naturalne, bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe zastępują sztuczne metody stosowane w  medycynie estetycznej. Do stosowania olejków otwieracie i dumnie przyznają się gwiazdy typu Miranda Kerr czy Eva Mendes, które postawiły na naturalne sposoby zapobiegania starzenia się skóry.

Naturalne olejki bardzo mocno nawilżają i regenerują skórę, dzięki wszystkim zawartym w nich witaminach, przeciwutleniaczach i ogromnej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wszystkie te składniki dodają skórze sprężystości. Olejki może nie likwidują zmarszczek, ale spłycają je i jeśli będą używane odpowiednio wcześnie, to mogą im w małym stopniu zapobiegać.

olejek-argan-riche-1
Olejek arganowy – EcoRiche

W jakim wieku powinno się olejków używać? Można je stosować w każdym wieku. Najważniejsze żeby ich stosowanie miało sens. Jeśli nasza cena jest tłusta, olejki mogą tylko sytuację pogarszać. Jednak dla skóry suchej czy dojrzałej powinny być idealne. Olejki można używać sezonowo np. po lecie i zimie. Jednak nie należy z nimi przesadzać i zastępować wszystkie dotychczas używane kosmetyki. Dajmy skórze trochę różnorodności.

olejek-argan-riche-2
Olejek arganowy – EcoRiche

10 odpowiedzi do “Drogocenne olejki”

  1. Olejków używam nie tylko do ciała. Od kilku miesięcy regularnie urządzam sobie domowe SPA olejowe dla włosów. Nie jest to zbyt skomplikowane a przy tym bardzo skuteczne! W suchą skórę głowy wcieram lekko podgrzane oleje. Robię to za pomocą pipetki- to zapewnia dotarcie oleju bepośrednio do skóry. Po nałożeniu oleju masuję delikatnie głowę. Taki masaż redukuje napięcie i stres, a także pobudza krążenie i ułatwia wnikanie substancji odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *