Dress Code – jak ubrać się do pracy?

Wiadomo, nie od każdej z nas wymaga się w pracy, abyśmy chodziły codziennie w mundurku. Ba! Niektóre w ogóle nie muszą go nosić. Sporo z nas ma jednak problem z ubiorem do pracy (biznesowym). Co zakładać, a czego unikać, oto jest pytanie, a my spieszymy z odpowiedzią.

Przede wszystkim unikamy looków a’la sexowna kotka. Ograniczamy elementy, które mogłyby uwydatniać naszą seksualność. Oczywiście nie chodzi o to, aby stać się aseksualną nie-kobietą, ale należy zachować pewną równowagę. Pokazywanie nagiego ciała w pracy i w biznesie zarówno przez kobiety jak i mężczyzn nie jest profesjonalne. Dlatego pamiętajcie o zasłananiu ramion, brzuchów, pleców, dekoltu, stóp. Unikajcie zbyt obcisłych i zbyt przezroczystych ubrań. Za krótkie sukienki i spódnice czy wiosiorki pomiędzy odsłoniętymi piersiami też są niedopuszczalne. Wszystkie te ograniczenia nie mogą jednak sprawić, że zapomiecie o swojej kobiecości i seksapilu. Używajcie go i eksponujcie, ale w bardziej wyrafinowany sposób. Zasłonięte ciało, wcale nie musi być bezkształtne. 😉

Bardzo ważną kwestią są również elementy takie jak makijaż, biżuteria i dodatki. Makijaż w wydaniu biznesowym, to naturalny, lekko podkreślający oko, kość policzkową i usta makeup. Nie ma tutaj miejsca na kolory i większe szaleństwa. Masz wyglądać na tyle poważnie, na ile wymaga sytuacja i być przy tym świeża.

Dodatki typu zegarek, torebka, pasek czy obuwie powinny być dobrej jakości. Nie chodzi o to, aby świecić komuś przed oczami markowymi znaczkami, tylko o to, abyś się dobrze prezentowała. Nie ma nic bardziej obciachowego niż bardzo zniszczone buty albo torebka. Zwracaj uwagę na detale, bo diabeł tkwi w szczegółach!

workspace

8 odpowiedzi do “Dress Code – jak ubrać się do pracy?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *