i cała reszta

Dlaczego warto pić aloes?

Dlaczego warto pić aloes?

Aloes kojarzy nam się zazwyczaj z leczniczą rośliną kojącą rany. Jest to oczywiście prawda, ale to tylko jedno z wielu zastosowań tych jednoliściennych sukulentów. Ostatnio coraz częściej koncerny medyczne i kosmetyczne zachęcają nas do picia soku z aloesu. Czy naprawdę warto?

Po pierwsze, sok z aloesu to wielopoziomowy „wspomagacz” naszego organizmu. W liściach rośliny zawarte jest mnóstwo aktywnych substancji, takich jak aloina, barbaloina czy  aloeemodyna, które są odpowiedzialne za cały szereg działań. Aloes może nam bowiem pomóc nie tylko przy gojeniu ran czy leczeniu oparzeń i owrzodzeń, ale i przy kuracjach przeciwzapalnych (to dzięki obecności antyprostaglandyny) czy w naprawie uszkodzonego kolagenu.

aloes-spryskany-woda

To również nie wszystkie właściwości tej wspaniałej rośliny, której sok można kupić w coraz większej ilości aptek; płyn z aloesu czy własnoręcznie wykonana nalewka pomaga rozwiązywać problemy trawienne, a nawet obniżać poziom cukru u osób chorych na cukrzycę czy wspomagać leczenie nowotworów.

Sok z aloesu warto pić również ze względu na jego zbawienny wpływ na wzmocnienie organizmu, niezależnie czy chodzi o przebytą chorobę czy brak potrzebnych witamin.

 

3 komentarze

Komentarz

  1. 19 kwietnia 2015 at 17:14

    Robię sobie od czasu do czasu kuracje aloesowe. Smak rzeczywiście jest „dziwny”, ale jakoś się przełamuję, bo świetnie działa na układ pokarmowy i cerę 🙂

  2. 20 marca 2015 at 13:17

    Piję i bardzo go lubię 🙂 chociaż początki były ciężkie, ponieważ ma specyficzny smak 🙂 Naprawdę pomaga, jeżeli ktoś ma np. cerę trądzikową 🙂

  3. 17 marca 2015 at 20:02

    Muszę się w końcu do niego przekonać 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017