i cała reszta

Dieta bezglutenowa – na czym polega?

Dieta bezglutenowa – na czym polega?

Gluten to rodzaj białka, które znajduje się w niektórych zbożach, w tym pszenicy, jęczmieniu oraz życie. Białko to ze swojej diety powinny wyeliminować wszystkie osoby, które chorują na celiakię lub mają alergię pokarmową na ten składnik.

Dieta bezglutenowa jest jedną z najtrudniejszych diet, jeśli chodzi o wybór produktów oraz komponowanie posiłków. Mimo wytycznych, czego kategorycznie nie można jeść, to i tak chory lub uczulony na gluten musi nauczyć się bardzo uważnie czytać etykiety. Często bowiem gluten ukrywa się pod postacią na przykład zgęszczaczy albo teoretycznie bezglutenowy artykuł spożywczy jest nim skażony. Aby mieć pewność, należy wybierać produkty, na których widnieje symbol przekreślonego kłosa lub napis gluten-free.

Jeśli nie jesteś pewna, które produkty należy definitywnie wykluczyć z diety bezglutenowej, a które są całkowicie bezpieczne, warto zapoznać się ze stroną internetową Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Znajdziesz tam spis setek artykułów spożywczych, które znacznie ułatwią ci codzienne zakupy oraz przygotowanie posiłków. Pamiętaj także, że wiele osób zmagających się z nietolerancją glutenu opowiada o tym w Internecie. Masz więc szansę zapoznać się z ich doświadczeniami, a także przepisami na smaczne poprawy bez glutenu publikowanymi na licznych blogach. Powodzenia!

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

probki-bafavenue

Mit o większej skuteczności i intensywności próbek

BAFavenue19 września 2017
rozdanie

Wrześniowe #rozdanie na Instagramie

BAFavenue12 września 2017
apis-pasta-do-zebow-mineraly-morza-martwego-3

Jakie są zalety past do zębów bez fluoru?

BAFavenue31 sierpnia 2017