Depilacja laserowa – co i jak?

Włoski na ciele są zmorą wielu kobiet. Chcąc dobrze się prezentować, godzimy się na ból czy podrażnienia spowodowane woskiem albo maszynką. Może warto więc skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa polega na usunięciu cebulek włosów za pomocą wiązki lasera, która wnika pod skórę. Aby zabieg okazał się skuteczny, trzeba go powtórzyć przynajmniej 3-4 raz, przy czym należy pamiętać, że depilacja laserowa nigdy nie pozbędzie się wszystkich włosów. Laser niszczy tylko te cebulki, które zawierają w sobie ciemny barwnik, melaninę. Dlatego też, nawet po kilku zabiegach mogą na ciele pozostać jasne włoski, jednakże są one praktycznie niewidoczne.

Przed sesją nie wolno wyrywać włosów. Wiązka lasera usuwa tylko cebulki, więc ważne, by pozostały one pod skórą. Nie używaj więc depilatora i wosku, niemniej jednak przyjdź do gabinetu z ogoloną skórą. Pamiętaj, że chociaż jest to zabieg bezinwazyjny, to jednak powinien być nadzorowany przez dermatologa. Wówczas masz pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie.

Sama depilacja nie jest bolesna, ale w zależności od indywidualnych predyspozycji, może być mniej lub bardziej odczuwalna. Jedna sesja trwa od kilkunastu minut do nawet kilku godzin w przypadku obszerniejszych partii ciała. Po zabiegu należy liczyć się z zaczerwienieniem skóry, które zazwyczaj znika już po kilku godzinach, ale pamiętaj, że przez kolejny miesiąc nie możesz się opalać.

Cennik zabiegu wygląda następująco: wąsik około 150 złotych, łydki od 300 do 500, pachy około 300, bikini od 300 do 600, a całe nogi około 800.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *