i cała reszta

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebrna biżuteria to tani, trwały i bardzo ładny dodatek. Nadaje się zarówno do codziennych stylizacji jak i do tych, które są bardziej wieczorowe. Moim zdaniem jest zdecydowanie ładniejsza i mniej pretensjonalna od złota. O srebro trzeba jednak odpowiednio dbać, gdyż długo nieużywane lubi pokrywać się ciemnym nalotem. Jak go usunąć? Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które ułatwią ci czyszczenie biżuterii i innych przedmiotów wykonanych z tego szlachetnego metalu.

 

Pasta do zębów

Czyszczenie srebrnych przedmiotów pastą do zębów to chyba najpopularniejsza metoda. Wystarczy nałożyć odrobinę kosmetyku na bawełnianą ściereczkę i delikatnie pocierać miejsca występowania nalotu. Pamiętaj jednak o tym, by nie używać pasty zawierającej duże ilości sodu, gdyż oba pierwiastki wejdą w reakcję chemiczną, co skończy się zniszczeniami na powierzchni srebra.

srebrna-bizuteria-1

Gorąca woda, folia aluminiowa i sól

To dość prosta sztuczka, która jednak zajmie ci nieco więcej czasu. Dno garnka lub innego naczynia wyłóż folią aluminiową, a na niej umieść pokryte osadem przedmioty. Następnie zalej je gorącą wodą z dodatkiem soli. Najlepiej pozostawić całość do czasu, gdy woda całkiem ostygnie. Na koniec wyjmij srebrne przedmioty, umyj wodą i wytrzyj do sucha.

srebrna-bizuteria-2

7 Up

Ten napój działa podobnie jak Coca-Cola, z tą jednak różnicą, że nie odrdzewia przedmiotów, a usuwa osad ze srebra. Wystarczy, że wrzucisz swoją biżuterię do szklanki wypełnionej tym napojem, a zawarte w nim substancje skutecznie poradzą sobie z nalotem. Po wyjęciu dokładnie umyj wszystkie przedmioty i osusz.

srebrna-bizuteria-3

Popiół

To najstarszy ze znanych sposobów czyszczenia przedmiotów ze srebra. Wystarczy nabrać odrobinę pyłu na zwilżoną, bawełnianą szmatkę i delikatnie pocierać biżuterię. Pamiętaj jednak o tym, by nie używać popiołu z węgla, gdyż możesz zrysować nim powierzchnię czyszczonych rzeczy.

srebrna-bizuteria-4

Środki chemiczne

Możesz również kupić specjalny środek do czyszczenia srebra oraz ściereczki, dzięki którym pozbędziesz się osadu ze swojej biżuterii oraz innych przedmiotów. Jednak skuteczne będzie również zwykłe mleczko do czyszczenia powierzchni. Jeżeli zdecydujesz się na czyszczenie tą ostatnią metodą warto na koniec wypłukać wszystkie rzeczy w zimnej wodzie z dodatkiem odrobiny octu.

srebrna-bizuteria-5

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Jesienna kampania MOODO – musicie to zobaczyć! :)

BAFavenue11 sierpnia 2018

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018