Uroda

Czy włosy można myć odżywką?

Czy włosy można myć odżywką?

Większość z nas do mycia skóry głowy i włosów używa szamponów, natomiast do ich pielęgnacji odżywek i maseczek. Okazuje się jednak, że coraz większą popularność zdobywa nowy sposób na mycie przy użyciu odżywki właśnie. Czy to dobre rozwiązanie?

Taka metoda na oczyszczanie skalpu oraz włosów bardzo dobrze wpływa na ich kondycję. Szampony zwykle dość silnie działają na skórę, potrafiąc ją wysuszać, a co za tym idzie, prowadzić do nadmiernej produkcji sebum. Dodatkowo, jeśli preparat ten zawiera SLS lub SLES wówczas może prowadzić do niszczenia oraz plątania włosów.

Mycie odżywką polecane jest zwłaszcza tym osobom, które mają wrażliwy skalp. Taka kuracja nie tylko zapewni dobre oczyszczenie, ale także nawilżenie i regenerację. Po kilku tygodniach regularnego mycia odżywką i zrezygnowania ze szamponu, zauważymy znaczącą różnicę w kondycji i lśnieniu włosów.

Jaki preparat wybrać? Najlepiej taki, który ma jak najprostszy skład, lekko lejącą konsystencję oraz zawiera substancję czynną, dzięki której odżywka będzie się pienić. Taki kosmetyk to gwarancja dobrze wyglądających i odżywionych włosów.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Wakacyjny makijaż. Mini-recenzje kolorówki.

BAFavenue28 lipca 2019

Shinybox MAJ 2019

BAFavenue2 lipca 2019

Absolutny MUST HAVE! JOICO Defy Damage – recenzja

BAFavenue20 czerwca 2019