Uroda

Czy warto inwestować w paletki do makijażu?

Czy warto inwestować w paletki do makijażu?

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjścia bez makijażu. Bez względu na to, czy malujemy się na co dzień, czy też od święta, każda z nas ma swój zestaw ulubionych kosmetyków, a wśród nich często znajdują się szeroko znane paletki. Możemy kupić je w każdej drogerii, jednak, czy warto to robić?

Możemy znaleźć kilka ich wad. Przede wszystkim, duża liczba kobiet używa tylko dwóch-trzech kolorów i raczej na co dzień jesteśmy skromne w makijażu oczu. Dlatego też, paletki, które posiadają kilkanaście odcieni najczęściej się marnują – niektóre cienie w ogóle nie są wykorzystywane. Po drugie, jeśli nie zachowamy ostrożności, kosmetyki w paletkach mogą się pokruszyć, rozsypać i pomieszać ze sobą. Mimo tych niedogodności, jeśli będziemy pamiętać o kilku zasadach, paletki do makijażu dadzą się lubić.

paletka-makijaz-cienie-2

Przede wszystkim, dobierajmy kolory cieni indywidualnie. Obecnie, wiele marek oferuje możliwość stworzenia paletki z dowolnej ilości odcieni. Po drugie, wybierajmy tylko te kosmetyki, których naprawdę używamy. Jeśli wolisz pomadki od błyszczyków, nie dołączaj tych drugich do swojego zestawu. Po trzecie zaś, bądźmy delikatne w ich stosowaniu. Do każdego koloru używajmy innej pałeczki i nie bierzmy paletki ze sobą, jeśli to nie jest konieczne – w torebce łatwo może się uszkodzić.

A Wy macie swoje ulubione paletki do makijażu?

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Shinybox MAJ 2019

BAFavenue2 lipca 2019

Absolutny MUST HAVE! JOICO Defy Damage – recenzja

BAFavenue20 czerwca 2019

Spring Kiss by Shinybox – kwiecień 2019

BAFavenue21 maja 2019