i cała reszta

Czy różnica wieku w związku ma znaczenie?

Czy różnica wieku w związku ma znaczenie?

Jeszcze do niedawna, niemal każdy związek, w którym różnica wieku pomiędzy partnerami wynosiła ponad 15 lat, był skandalem. Obecnie jesteśmy do takich widoków przyzwyczajeni, ale wciąż wywołują one kontrowersje. Czy różnica wieku w związku naprawdę ma znaczenie?

Pod względem naszej seksualności, zdecydowanie ma. Mężczyźni o wiele wcześniej osiągają szczyt poziomu libido. Naukowcy określają go na około 18-sty rok życia, a w przypadku Pań dzieje się to dopiero po 30-stce. Widać więc wyraźnie, iż nasilenie potrzeb seksualnych u obu płci występuje na innym etapie, co z jednej strony może sprzyjać związkom z dużą różnicą wieku, a z drugiej skutecznie utrudniać pożycie.

Partnerstwo nie jest jednak oparte jedynie na seksie. Osoby, które poszukują młodszych lub starszych partnerów, najczęściej poszukują również konkretnych cech: dojrzałości lub świeżości, elegancji lub urody, spokoju lub spontaniczności. I nawet jeśli darzą szczerym uczuciem swojego partnera, to i tak z pewnością nie raz usłyszą uszczypliwe komentarze. Powszechnie bowiem przyjęło się, że młode kobiety szukają bogatych naiwniaków, a starsi mężczyźni jedynie chcą się zabawić.

Jeśli więc szukamy przeszkód dla takiego związku, trzeba wskazać na ostracyzm społeczny. Związanie się z dużo straszmy lub młodszym partnerem może oznaczać wykluczenie z kręgów rodzinnych i towarzyskich, a dodatkowo narażenie się na nieprzyjemne plotki. Nie bez znaczenia jest również fakt starzenia się jednej z osób, podczas gdy druga jest dopiero w kwiecie wieku, ma swoje potrzeby cielesne, społeczne oraz mentalne. To również może okazać się dużą przeszkodą.

Zanim zdecydujesz się na taki trudny związek, rozważ wszystkie za i przeciw. Pamiętaj jednak, że zawsze najlepiej kierować się głosem swojego serca.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017