i cała reszta

Ćwiczenie z obciążeniem

Ćwiczenie z obciążeniem

Moda na fitness trwa w najlepsze. Niech przykładem będzie tu choćby coraz większa popularność trenerek personalnych. Jednak kobiety nadal boją się ćwiczyć z większym obciążeniem, niż tylko kilogramowymi hantlami. Czy rzeczywiście ćwiczenia z obciążeniem sprawią, że będziemy wyglądały jak kulturyści?

Trzeba obalić ten krzywdzący mit. Siłownia jest tak samo dobrą przestrzenią dla Pań, co sale fitness. Z racji predyspozycji płci, a dokładniej mówiąc, małej ilości testosteronu, kobieta nie będzie w stanie rozbudować takich mięśni, jak mężczyzna. Poza tym, nie jest to również możliwe bez wysokoenergetycznej diety, od której Panie pragnące schudnąć zazwyczaj stronią.

Trening z obciążeniem, jeśli jest prawidłowo wykonywany, nie wyrządzi nam krzywdy, nie rozbuduje dużych mięśni i nie sprawi, że stracimy kobiecy wygląd sylwetki. Za to ma wiele zalet! Po pierwsze, siłowe ćwiczenia spalają tkankę tłuszczową zastępując ją mięśniową, po drugie, poprawiają naszą kondycję i wyraźnie ujędrniają ciało, a po trzecie podnoszą spoczynkową przemianę materii. To znaczy, że nawet kilka godzin po treningu twoje kalorie nadal się spalają. Fajnie, prawda? Choćby z tego powodu warto pomyśleć o ćwiczeniach z obciążeniem.

kobieta-hantle-cwiczenia

Trudno jednoznacznie określić od jakiego obciążenia powinnaś zacząć. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Przyjmuje się, że obciążenie powinno być takie, byś mogła poprawnie technicznie wykonać min. 10 powtórzeń pod rząd. Jeśli pod koniec serii nie dasz rady utrzymać odpowiedniej postawy, zmniejsz obciążenie. Pamiętaj także, by podczas przygody z treningiem siłowym nie ważyć się, a mierzyć poszczególne partie ciała za pomocą centymetra. Mięśnie są gęstsze od tłuszczu i waga może się zwiększyć, ale za to są bardziej zbite, a więc obwód się zmniejszy.

To jak? Kiedy zaczynacie? :)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

ksiazki-dla-urody

Książki dla urody – którą kupić?

BAFavenue7 sierpnia 2017
prezenty-do-50pln-flatlay

Kilka pomysłów na udany prezent babski do 50 zł

BAFavenue31 lipca 2017
konkurs-wakacyjny-instagram-baf

Wakacyjny #konkurs na Instagramie

BAFavenue24 lipca 2017