i cała reszta

Comme des Garcons na jesień i zimę

Comme des Garcons na jesień i zimę

Większość osób oglądająca pokazy Comme des Garcons myśli sobie „to są ubrania?!”, „kto by coś takiego na siebie założył?” i właściwie o to chodzi. Domeną projektantki i założycielki marki – Rei Kawakubo jest ciągłe zaskakiwanie i pokazywanie zupełnie innego – nowego spojrzenia na modę. Rei Kawakubo to nie tylko projektantka, ale i artystka, bo chyba się zgodzicie, że niektóre jej projekty możemy nazywać działami sztuki?

Comme-des-Garcons-Broken-Bride-1

Comme des Garcons – Załamana Panna Młoda

Znana od początku lat 70 w Japonii, do Europy zawitała dopiero w 1982 roku, na co chyba i tak nie byliśmy gotowi. Poukładana i elegancka stolica mody początkowo patrzyła z dużym dystansem na te wszystkie dziwactwa, często nie przebiegając w słowach i nie szczędząc krytyki. Mimo to, z czasem zaczęto doceniać jej intrygujące projekty.

Comme-des-Garcons-Dress-meet

Comme des Garcons – Sukienka spotyka ciało

Comme-des-Garcons-Dress-meet-body-2

Comme des Garcons – Sukienka spotyka ciało

Czym charakteryzują się stroje Comme des Garcons? Przede wszystkim zupełną odmiennością tego co widzimy u innych projektantów. Marce zdarzało się eksperymentować z deformacją sylwetki, z bałaganem, z odpychającą estetyką. Przez długi okres czasu Rei szyła jedynie w czerni, z czasem jednak zaczęła wprowadzać brudną biel, później szary, aż w kolekcji SS1996 nastąpiła eksplozja barw i łączeń. Od czasu do czasu zdarza się jej z kolorami zaszaleć, jednak szybko powraca do swoich stosowanych i ulubionych kolorów. Marka na pewno nie uchodzi za taką, która docenia kobiece piękno i chciałaby je eksponować. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi raczej o zupełnie odwrotny efekt, do którego stale dąży Kawakubo. Widać to w kolekcji z 1996 roku Sukienka spotyka ciało, widać to w kolekcji z 2005 roku Załamana panna młoda, jak i w tegorocznej kolekcji na jesień i zimę.

comme-des-garcons-10

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

probki-bafavenue

Mit o większej skuteczności i intensywności próbek

BAFavenue19 września 2017
rozdanie

Wrześniowe #rozdanie na Instagramie

BAFavenue12 września 2017
apis-pasta-do-zebow-mineraly-morza-martwego-3

Jakie są zalety past do zębów bez fluoru?

BAFavenue31 sierpnia 2017