i cała reszta

Co sadzić na balkonie?

Co sadzić na balkonie?

Lato tuż, tuż, więc czas najwyższy zająć się zaniedbanym balkonem. Pięknie będą się na nim prezentować doniczki z wielobarwnymi kwiatami, ale można tę przestrzeń wykorzystać dużo bardziej praktycznie.

Zamiast sadzić kwiaty we wszystkich donicach, kilka z nich przeznacz na zioła, owoce i warzywa. Własna uprawa roślin zapewni ci dostęp do świeżych produktów oraz pewność co do ich ekologiczności, o ile tylko nie użyjesz sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony.

ziola-doniczki

Na balkonie, jeśli jest dobrze nasłoneczniony, z powodzeniem można posadzić takie rośliny jak: pomidory koktajlowe, sałatę, rzodkiewki, kabaczki, szczypiorek, bazylię, miętę, czy truskawki. To tylko przykłady warzyw, owoców oraz ziół, które mogą zagościć w twojej balkonowej hodowli. Pamiętaj o tym, by wybierać te, które nie potrzebują zbyt dużo miejsca i nie rozrastają się zbytnio. Upewnij się również, czy roślina, którą chcesz posadzić nie wymaga specjalistycznego podłoża, tak jak chociażby czosnek – najlepiej rosnący na wilgotnej i żyznej glebie.

Balkonowy ogródek będzie świetnym uzupełnieniem zdrowej, lekkiej, wiosenno-letniej diety. Pomyśl o nim już dziś, a za kilka tygodni będziesz mogła cieszyć się świeżymi produktami.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017