Uroda

Co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi?

Co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi?

Powiększanie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Kobiety, które mu się poddają chcą stać się bardziej kobiece, seksowne, pewne siebie. Co powinnyśmy wiedząc o powiększaniu piersi? Wraz z chirurgiem plastykiem dr Krzysztofem Szymańskim z Horizon Medical Center odpowiadamy na te najbardziej nurtujące pytania.

Czy możesz palić?

Decydując się na zabieg powiększenia piersi, trzeba się do niej przygotować dużo wcześniej. Jeśli jesteś palaczką powinnaś rzucić papierosy na około 6. tygodni przed planowaną operacją. Rezygnacja z palenia papierosów to wbrew pozorom bardzo ważna kwestia, gdyż palenie zmniejsza ukrwienie tkanek, gojenie jest dłuższe, blizny mają gorszy wygląd. Dlatego nie powinno się bagatelizować tego problemu. Kiedy pacjentka odstawi papierosy istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania lepszych rezultatów bez komplikacji – tłumaczy dr Krzysztof Szymański z Horizon Medical Center. 

Jak powinny wyglądać powiększone piersi? 

Wybór rozmiaru implantu to najbardziej istotna kwestia, którą omawia się z lekarzem przed zabiegiem. Generalnie o tym jaki kształt i wielkość będą miały nowe piersi zależy całkowicie od nas, a ograniczenia (np. co do rozmiaru) wynikają raczej ze zdrowego rozsądku i oczekiwań dotyczących ostatecznego wyglądu. Czasem nie ma możliwości, aby odróżnić piersi powiększone od tych naturalnych. Wynika to z kształtu implantów jakie dobieramy. Te o wyglądzie w kształcie łezki, czyli anatomiczne, zachowują bardziej fizjologiczny kształt i są praktycznie niewidoczne. Natomiast okrągłe, będą bardziej widoczne w górnej części piersi. Wielkość również ma znaczenie. Kiedy chcemy uzyskać efekty naturalne, oczywisty jest fakt, aby wybierać  rozmiar proporcjonalny do sylwetki – wyjaśnia dr Szymański.

Co czeka Cię po zabiegu?

Powiększanie piersi to operacja, która bez wątpienia wymaga odpowiedniego okresu rekonwalescencji, a ból występujący po zabiegu jest całkowicie naturalny. Dolegliwości bólowe uzależnione są wielkości implantów, indywidualnych predyspozycji pacjentki i głębokości włożenia implantów. Na szczęście łagodzimy te objawy środkami przeciwbólowymi. Ból ustępuje w ok. 2-3 dobie po zabiegu – wyjaśnia dr Szymański. Rekonwalescencja zakłada również, że przez 2 tygodnie po wykonaniu zabiegu powiększania biustu należy stale nosić specjalny biustonosz. Ale to nie koniec, gdyż przez następne 6 tygodni zaleca się jego noszenie z przerwami. Co ciekawe i jednocześnie podbudowujące, powrót do życia intymnego jest możliwy już po ok. 1-3 tygodniach, a do aktywności fizycznej można powrócić po ok. 4 tygodniach! Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po ok. 2-3 miesiącach od operacji – jest to czas kiedy rezultat wynagradza wszelkie niedogodności. Piersi są krągłe, uniesione i symetryczne.

A kiedy będziesz chciała je poprawić…

Powiększanie piersi silikonowymi implantami to operacja, która daje trwałe rezultaty, jednak po upływie pewnego czasu pacjentki decydują się na ich wymianę. To dlatego, że nasze ciało się zmienia – karmienie piersią, ciąża czy wahania wagi mogą mieć wpływ na zmianę efektów estetycznych. Również naturalne procesy starzenia powodują opadanie tkanek, dlatego po 20 latach piersi będą miały inny kształt niż początkowo. Pacjentki decydują się na ponową operację ze względów estetycznych, aby ich biust wyglądał odpowiednio do wieku, nie są to decyzje wynikające z defektów czy ‘zużywania się’ implantów – rozwiewa wątpliwości dr Szymański.

Konsultacja merytoryczna: dr Krzysztof Szymański, chirurg plastyk, Horizon Medical Center.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Naturalnie Piękna 11 by Inspired By

BAFavenue19 kwietnia 2018

Jaka jest seria Nature Story by Tołpa dla Lidla?

BAFavenue15 kwietnia 2018

Rajska kąpiel z Tutti Frutti – Olejek do kąpieli i pod prysznic Ananas & Kokos

BAFavenue10 kwietnia 2018