Choinka z szyszek DIY

Jeśli choinka, to tylko taka pachnąca lasem. Jednak nie każdy ma miejsce lub nawet potrzebę (jeśli spędza się Święta u rodziny) stawiania w domu dużego prawdziwego drzewka. Z drugiej strony Święta bez choinki to nie to. Alternatywą łączącą świąteczną zabawę z pożytecznymi efektami, może być wykonane z szyszek świąteczne drzewko, które również lasem pachnie. 🙂

Jak taką choinkę zrobić?

choinka-szyszki-pinterest
Fot. Pinterest

Na początku wybierz się na spacer i nazbieraj dużo ładnych szyszek. Jeśli szyszki będą „zamknięte” połóż je w pobliżu kaloryfera. W cieple otworzą się, przez co nabiorą objętości.

Następnie z grubego brystolu wytnij duże koło, zrób promień i natnij go nożyczkami. Zwiń  koło w stożek i sklej, tak aby powstała dość wąska, ale wysoka czapka krasnala. Stożek można również zszyć zszywaczem, jeśli nie masz dobrego kleju do papieru.

Szyszki w zależności od preferencji możesz pomalować sprayem, np. zielonym, złotym albo białym, albo zostaw je w kolorze naturalnym.

Na tym etapie potrzebny jest pistolet do kleju, klejący na gorąco. Mój kupiłam wraz z dodatkowym klejem i klejem z brokatem w salonie TIGER, w bardzo przystępnej cenie.

Gorącym pistoletem wyciskaj klej na szyszki i mocuj je do stożka chwilę przytrzymując, aby klej zastygł i wtopił się w karton. Postępuj w taki sposób z szyszkami, przyklejając je jedna po drugiej od samego dołu spiralnie, aż do samej góry.

Kiedy szyszki są już przyklejone, zostaje nam dekoracja… tutaj możesz się wykazać! 🙂 Moja choinka została ozdobiona własnej roboty bombkami (masa solna) oraz łańcuchem z okrągłych koralików. Na koniec gotową choinkę spryskałam sprayem z brokatem i gotowe!

choinka-szyszki-3

Pachnące i ręcznie robione drzewko to nie tylko domowa ozdoba, to również świetny pomysł na prezent dla bliskich. Zatem działajcie! 🙂

Jedna odpowiedź do “Choinka z szyszek DIY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *