Chanel 2.55 – to już 60 lat!

Stara ale jara, to 60-letnia Chanel 2.55!  Nieustannie i niezwykle pożądana przez kobiety z całego świata torebka. Kiedyś robiła furorę swoją nowoczesnością, funkcjonalnością i innowacyjnością. Dziś, mimo upływu 60 lat, wzbudza jeszcze większe zainteresowanie niż przedtem. Uznawana za najbardziej popularny model torebki na świecie, jest jednocześnie totalnym i ponadczasowym klasykiem.

Projekt torebki był niezwykle osobisty dla Coco, gdyż użyła do jej stworzenia materiałów, które przypominały jej o pewnych etapach i wydarzeniach z życia (jak np. kolor podszewki kojarzony z mundurkiem z klasztoru, w którym się wychowywała). Może właśnie w tym tkwi sukces modelu 2.55?

Nieustannie od 1955 roku, torebka pojawia się w kolejnych kolekcjach domu mody. W zależności od trendów jej wygląd jest dostosowywany do kolekcji, ale zasada ta dotyczy jedynie materiału (jego faktury, wzoru, koloru), ponieważ kształt zawsze pozostaje taki sam.

Torebka 2.55 wydaje się być wyjątkowa nie tylko z względu na Coco Chanel, na dom mody i popularność modelu. Dla przeciętnej kobiety jest to obiekt westchnień ze względu na jego niedostępność. Cena 2.55 jest naprawdę wysoka, więc nie każdy może ją mieć. Dlatego tak często pozostaje ona jedynie w sferze marzeń.

Jak każdy wartościowy przedmiot, tak i ona doczekała się zmasowanej produkcji swoich podróbek. Niektóre wbrew pozorom są nawet bardzo ciężkie do zdemaskowania. Dlatego przy zakupie należy uważać, a najlepiej odwiedzić w tym celu salon Chanel.

Ta prosta pikowana torebka na łańcuszku przeplatanym skórą, stała się czymś niezwykłym w świecie mody. A dzięki wiernym jej fankom, pozycja 2.55 jeszcze przez długi, długi czas nie zostanie zachwiana.

chanel-2.55-all
Fot. Chanel

 

8 odpowiedzi do “Chanel 2.55 – to już 60 lat!”

  1. To jest wielka klasyka i elegancja. Mam dwie torebki-wprawdzie już są stare, ale mają coś w sobie wyjątkowego i dlatego królują w mojej garderobie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *