Uroda

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa potrafi swoim posiadaczkom sprawić wiele kłopotów. Jeśli należysz do ich grona, poznaj sposoby, które pomogą ci pielęgnować twoją cerę każdego dnia.

Cera naczynkowa charakteryzuje się kruchymi naczyniami krwionośnymi, które pod wpływem różnych czynników szybko rozszerzają się i kurczą. Wówczas tworzą się na twarzy zaczerwienienia oraz widoczna sieć tak zwanych pajączków. W tych miejscach może wystąpić także pieczenie i rozgrzanie.

Rozszerzone, nieestetycznie wyglądające naczynka mogą pojawić się w przypadku bardzo wrażliwych cer, ale także pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury, nadciśnienia tętniczego, antykoncepcji hormonalnej, silnych emocji, czy też wysiłku fizycznego.

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest łatwa. W pierwszej kolejności warto używać aptecznych kosmetyków przeznaczonych właśnie do tego rodzaju skóry. Po drugie, należy zrezygnować z jedzenia ostro przyprawionych potraw, brania gorących kąpieli, opalania się oraz picia alkoholu. Po trzecie zaś, pamiętaj o smarowaniu twarzy kremem z wysokim filtrem przez cały rok oraz regularnym dostarczaniu organizmowi witamin C oraz K.

Wszelkiego rodzaju zabiegi na twarz, takie jak chociażby maseczki, powinny być lekkie i delikatne, dlatego nie stosuj silnie złuszczających kuracji czy gruboziarnistych peelingów. Postaraj się, aby kosmetyki do codziennej pielęgnacji były delikatne oraz wzbogacone o zioła i inne naturalne elementy takie jak algi morskie, miłorząb japoński, nagietek, czy wyciąg z kasztanowca.

Powyższe rady pomogą ci wzmocnić cerę i zapobiec powstawaniu rumieni. Jeśli jednak chcesz usunąć powstałe już pajączki, musisz udać się na specjalistyczny zabieg do dermatologa.

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 24 maja 2015 at 19:48

    Świetny artykuł 🙂 Wprawdzie nie mam rumieni, widoczne naczynka mam przy nosie, ale dowiedziałam się kilka rzeczy, których nie wiedziałam, więc może zapobiegnie to powstawaniu nowych

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uroda

Więcej w kategorii Uroda

Pielęgnacyjny Mus-Fluid do ciała BB Sun Balance Farmona – jak działa?

BAFavenue19 lipca 2018

Lakiery hybrydowe Moov Kontigo

BAFavenue13 lipca 2018

Instagramowe wiosenne DENKO (instastory)

BAFavenue5 lipca 2018