i cała reszta

Burleska pomysłem na hobby?

Burleska pomysłem na hobby?

Kiedy w 2010 roku na ekrany kin wszedł film Burleska z Christiną Aguilerą i Cher, wiele z nas dopiero wtedy poznało tę teatralną formę taneczną. Niedługo potem, burleska stała się alternatywą do tradycyjnych kursów tańca.

Burleska ma swoje korzenie w XVIII wieku, bo właśnie wtedy powstała, jako parodia poważnych spektakli operowych. Do współczesności znacznie ewoluowała i dzisiaj jest odrębną formą, wykorzystującą muzykę, taniec oraz striptiz. Burleska opiera się bowiem na zabawie oraz zmysłowych ruchach, które mogą być uzupełnione o ściąganie części garderoby. Charakterystyczne są także stroje używane podczas pokazów. Styl burleskowy to pióra, gorsety, pończochy, szpilki, kapelusze, ozdoby na włosy, a także mocny makijaż.

Choć burleska ma w sobie wiele erotyzmu, to trzeba podkreślić, że jest przede wszystkim nauką pewności siebie, świadomości własnego ciała, odpowiedniej postawy oraz płynnych ruchów. Burleska wcale nie zachęca kobiety do eksponowania swojej nagości czy seksualności, a raczej pomaga odkryć nam nasze piękno.

Jeśli chciałabyś spróbować tej formy tanecznej, obecnie ma ją w ofercie wiele szkół w większych miastach. Sprawdź kursy dostępne w twojej okolicy i wykup jedno próbne wejście. Wtedy sama się przekonasz, czy burleska może stać się twoim zmysłowym hobby.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017