i cała reszta

Bruschetta – przekąska idealna na lato!

Bruschetta – przekąska idealna na lato!

Jeśli lubisz kuchnię włoską, aromat ziół oraz smak oliwy z oliwek, to z pewnością pokochasz bruschettę. Ta grzanka rodem z Włoch, to najlepsza letnia przekąska, jaką można sobie wymarzyć.

Tradycyjna bruschetta była bardzo prostym daniem. Kawałek przypieczonego chleba skrapiano oliwą, rozcierano na nim świeży czosnek i posypywano ziołami. Najczęściej kładziono również salsę ze skąpanych we włoskim słońcu pomidorów. Podobnie, jak większość europejskich dań, które obecnie uchodzą za potrawy narodowe, bruschetta początkowo była pożywieniem ubogich rolników. Dopiero z czasem jej popularność rosła, a prosty, ale za to niezwykle przyjemny smak, podbijał kubki smakowe nie tylko Włochów. Obecnie ta przekąska występuje w wielu różnych wariantach, w dużej mierze zależnych od upodobań i wyobraźni kucharza.

Bruschettę można podawać z warzywnymi pastami, żółtym, pleśniowym lub kozim serem, mozzarellą, tapenadą z oliwek, owocami morza, awokado, szynką parmeńską, kaparami, anchois, ale także ze słodkim posmakiem w postaci gruszki, orzechów włoskich, świeżych lub suszonych fig, czy śliwek.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Warsztaty fotograficzne dla blogerek i influencerek

BAFavenue4 marca 2019

Warsztaty Beauty Healthy Lifestyle – 19.01.2019

BAFavenue3 lutego 2019

Prezentacja kolekcji MOODO – zima 2018

BAFavenue6 grudnia 2018