i cała reszta

Bottega Veneta – marka bez logo

Bottega Veneta – marka bez logo

Bottega Veneta to marka założona w 1966 roku przez Michele’a Taddei. Znana jest przede wszystkim ze swojej własnej techniki wyrabiania akcesoriów skórzanych, nazywanej intrecciato, co z włoskiego tłumaczy się jako „plecionka” lub „warkocz”. Dodatkowo, mottem Bottega Veneta jest zdanie When your own initials are enough (“Kiedy twoje własne inicjały wystarczają”). Zgodnie z tym mottem, marka do dziś nie umieszcza na wyrobach swojego logo, co również jest jej znakiem rozpoznawczym.

Przełomowym momentem dla marki był rok 2001, kiedy to Bottega Veneta została wykupiona przez spółkę Gucciego, a dyrektorem artystycznym został niemiecki projektant Tomas Maier. To właśnie dzięki jego staraniom, marka znowu odżyła. Maier wprowadził do asortymentu perfumy, okulary, damskie kolekcje ready-to-wear, a także projekty męskie.

Look z najnowszej kolekcji Fot. Bottega Veneta

Look z najnowszej kolekcji Fot. Bottega Veneta

Jednakże, nadal najbardziej rozpoznawalnymi produktami marki są akcesoria skórzane, a już zwłaszcza torebki. Najmodniejsza z nich, Cabat Bag, jest przykładem na piękno charakterystycznej dla Bottega Veneta techniki plecionki. Chętnie pokazują się z nią największe gwiazdy, a jej cena nie schodzi poniżej 5 tysięcy dolarów.

Fot. Bottega Veneta

Fot. Bottega Veneta

Marka posiada ponad 140 butików na całym świecie. W Polsce można kupić projekty od Bottega Veneta w warszawskim domu handlowym Vitkac.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

„Rytuał Gejszy” Victoria Tsai – recenzja książki

BAFavenue14 lipca 2018

INSTAGRAM: Wygraj mega zestaw kosmetyków i książek!

BAFavenue10 czerwca 2018

Letnia kolekcja MOODO

BAFavenue24 maja 2018