i cała reszta

Biznesowe Wtorki: Planujesz biznes modowy? Nie może Cię tam zabraknąć!

Biznesowe Wtorki: Planujesz biznes modowy? Nie może Cię tam zabraknąć!

Mat. prasowe Targi Mody Poznań

W dniach 24-26 lutego właściciele sklepów odzieżowych i obuwniczych z całej Europy przyjadą na Targi Poznańskie, aby poznać trendy i zamówić towar, który pojawi się na wieszakach w najbliższych sezonach.

Targi Mody Poznań są największym w Polsce wydarzeniem dla branży fashion o charakterze biznesowym. To właśnie tutaj są podejmowane decyzje jakie produkty będziemy oglądać w tysiącach sklepów z ubraniami, butami i torebkami. Przedstawiciele butików i showroomów będą wybierać spośród oferty ponad czterystu firm i marek z wielu krajów, m.in. z Włoch, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii czy Grecji. Największą grupę wystawców tworzą jednak polscy producenci prezentujący wysokiej jakości obuwie, odzież, skóry i dodatki. Z czego wynika tak wysoka frekwencja rodzimych firm? Według badań przeprowadzonych przez Targi Mody Poznań, aż 92% polskich właścicieli sklepów oraz 90% zagranicznych butików poszukuje na targach naszych krajowych marek. Jak deklarują ankietowani z Polski – oprócz rodzimych firm, najchętniej zamawiają kolekcje z Włoch, Niemiec i Francji.

TARGI MODY jesień 2015

Mat. prasowe Targi Mody Poznań

 

Kraj pochodzenia ma coraz większe znaczenie

Wyniki badań mówią również, że Polacy podczas wyboru kierują się przede wszystkim jakością materiałów (67%), ceną (38%) oraz atrakcyjnym wzornictwem (33%). Jak to wygląda w przypadku zagranicy? Dla tych przedsiębiorców najważniejsza jest również jakość, natomiast na drugim miejscu pojawia się design, a cena zajmuje trzecią pozycję. Co zaskakujące, zarówno polscy, jak i zagraniczni handlowcy na czwartym miejscu stawiają kraj pochodzenia marki. Oznacza to, że coraz częściej odchodzą od ubrań i butów szytych w krajach słynących z taniej siły roboczej, na rzecz produktów tworzonych w państwach, które są znane z dobrej jakości.

 

Polska moda ma swoich Ambasadorów

W oparciu o wspomnianą tendencję powstał projekt Polska Moda, który jest koordynowany przez organizatorów Targów Mody Poznań. Celem programu jest podpowiadanie klientom jakie marki inwestują w dobre wzornictwo, materiały oraz wykończenie. Znak Polska Moda jest przyznawany wyłącznie firmom szyjącym w kraju. Wyróżnione marki można rozpoznać w sklepach po charakterystycznych przywieszkach z logotypem projektu. Internauci mogą również znaleźć sklepy stacjonarne z polskimi kolekcjami za pośrednictwem strony polskamoda.pl. Co roku do inicjatywy włączają się Ambasadorzy, którzy szerzą ideę wybierania krajowych marek. Tytuł Ambasadora otrzymał Mister Polski Rafał Maślak oraz cztery panie wybrane drogą ogólnopolskiego castingu: Katarzyna Fornalkiewicz, Agnieszka Basińska, Alicja Chrząszcz oraz Martyna Chmielewska. Ambasadorzy pojawią się w najnowszej kampanii reklamowej programu, a także wystąpią na pokazie polskich producentów pierwszego dnia Targów Mody Poznań.

Mat. prasowe Targi Mody Poznań

Mat. prasowe Targi Mody Poznań

Dobry czas dla młodych projektantów

Jak wynika z obserwacji organizatorów targów, na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie wzrosło zainteresowanie twórczością młodych projektantów. Proces zaistnienia takich marek w świadomości publicznej często działa w podobny sposób: kolekcje najpierw pojawiają się w Internecie, następnie – jeśli odnoszą sukces sprzedażowy – wystawiają się na międzynarodowych imprezach, takich jak targi w Poznaniu. W tym roku na Targach Mody Poznań powstanie Strefa BezliQ, gdzie pojawi się ponad dwadzieścia stoisk z najnowszymi kolekcjami designerów. Nowością będzie NOC ZAKUPÓW – po raz pierwszy wydarzenie będzie miało charakter otwarty i każdy miłośnik mody będzie mógł kupić coś dla siebie w atrakcyjnych cenach oraz zobaczyć profesjonalne pokazy mody. NOC ZAKUPÓW odbędzie się 25 lutego w godz. 17-21.00 w pawilonie 15. Wstęp do strefy zakupowej i na pokazy mody jest bezpłatny.

 

Trendy na dwa sezony i szkolenia

W wydarzeniach branżowych bardzo istotnym elementem jest program wydarzeń dodatkowych. Przedsiębiorcy obecni na targach przed zakontraktowaniem kolekcji chętnie biorą udział w pokazach mody, gdzie mogą zweryfikować ofertę wystawców z najnowszymi trendami. Na wybiegu pojawią się topowe marki, oferta młodych projektantów oraz prace studentów poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Ważnym elementem są również szkolenia i wykłady specjalistów z marketingu i sprzedaży. Prelegenci będą koncentrować się na sposobie komunikacji z klientami w sklepach stacjonarnych oraz w sieci. Na spotkaniach uczestnicy dowiedzą się m.in. czego oczekują klienci od sprzedawców oraz jak należy promować swój biznes w sieci.

 

PROGRAM Targów Mody Poznań

Mat. prasowe

Mat. prasowe Targi Mody Poznań

 

Mat. prasowe

Mat. prasowe Targi Mody Poznań

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 24 lutego 2016 at 10:55

    Bardzo ważne jest to, żeby sprzedawcy znali się na aktualnych trendach i żeby można było znaleźć na sklepowych wieszakach ubrania, które aktualnie są trendy. Poza tym te targi dają nowe możliwości zarówno sprzedawcom, jak i młodym projektantom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017