i cała reszta

Ajurweda indyjskim sposobem na zdrowie

Ajurweda indyjskim sposobem na zdrowie

Sama nazwa może nas już naprowadzić na trop, czym jest ajurweda; pojęcie powstało z połączenia słów „ayus” (życie, zdrowie) i „veda” (wiedza). Jest to zatem nic innego jak wiedza o życiu i zdrowiu, czyli po prostu system łączący elementy filozofii i medycyny. Obecnie zyskujący zresztą coraz większą popularność.


indie-kobieta

Na czym polega ajurweda, która była znana w Indiach już 5 tys. lat temu? System ten uczy nas jak osiągnąć szczęście na poziomie ducha i umysłu, ale w połączeniu ze sprawami ciała. Ajurweda kładzie duży nacisk na ziołolecznictwo, oczyszczanie ciała z toksyn różnego rodzaju, a także odpowiednio skomponowaną dietę w zależności od typu ciała jaki prezentujemy (można to sprawdzić za pomocą testu na dosze). Indyjski system nie zapomina również o ćwiczeniach fizycznych, takich jak np. joga.

Ajurweda zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Dzieje się tak za sprawą promowanego przez nią zdrowego trybu życia, tak modnego ostatnimi czasy oraz innowacyjnym naciskiem na sprawy duszy i umysłu.

indie-stol

W Polsce można wziąć udział w kursach ajurwedyjskich, a także wielu zabiegach, masażach i terapiach przeprowadzanych w specjalnie do tego przygotowanych centrach.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

ksiazki-dla-urody

Książki dla urody – którą kupić?

BAFavenue7 sierpnia 2017
prezenty-do-50pln-flatlay

Kilka pomysłów na udany prezent babski do 50 zł

BAFavenue31 lipca 2017
konkurs-wakacyjny-instagram-baf

Wakacyjny #konkurs na Instagramie

BAFavenue24 lipca 2017