i cała reszta

Ajurweda indyjskim sposobem na zdrowie

Ajurweda indyjskim sposobem na zdrowie

Sama nazwa może nas już naprowadzić na trop, czym jest ajurweda; pojęcie powstało z połączenia słów „ayus” (życie, zdrowie) i „veda” (wiedza). Jest to zatem nic innego jak wiedza o życiu i zdrowiu, czyli po prostu system łączący elementy filozofii i medycyny. Obecnie zyskujący zresztą coraz większą popularność.


indie-kobieta

Na czym polega ajurweda, która była znana w Indiach już 5 tys. lat temu? System ten uczy nas jak osiągnąć szczęście na poziomie ducha i umysłu, ale w połączeniu ze sprawami ciała. Ajurweda kładzie duży nacisk na ziołolecznictwo, oczyszczanie ciała z toksyn różnego rodzaju, a także odpowiednio skomponowaną dietę w zależności od typu ciała jaki prezentujemy (można to sprawdzić za pomocą testu na dosze). Indyjski system nie zapomina również o ćwiczeniach fizycznych, takich jak np. joga.

Ajurweda zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Dzieje się tak za sprawą promowanego przez nią zdrowego trybu życia, tak modnego ostatnimi czasy oraz innowacyjnym naciskiem na sprawy duszy i umysłu.

indie-stol

W Polsce można wziąć udział w kursach ajurwedyjskich, a także wielu zabiegach, masażach i terapiach przeprowadzanych w specjalnie do tego przygotowanych centrach.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017

Wygraj wodę perfumowaną GRASSE Allvernum!

BAFavenue21 listopada 2017

Black Friday 2017 – lista rabatów do fajnych sklepów

BAFavenue20 listopada 2017