i cała reszta

AJURWEDA! dr Somit Kumar – wykład otwarty

AJURWEDA! dr Somit Kumar – wykład otwarty

4 maja o godzinie 18, w warszawskiej restauracji Vega (przy Al. Jana Pawła II 36c) odbędzie się wykład otwarty, poprowadzi go specjalista w zakresie medycyny ajurwedyjskiej – dr Somit Kumar.

 

UWAGA! Będzie możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji z doktorem, w dniach: 1, 2 i 4 maja w Mysiadle. Koszt indywidualnej, godzinnej konsultacji to 150 zł (z tłumaczem 160 zł). Ograniczona ilość miejsc! Zapisy i informacje: ayurveda@harekryszna.pl

 

 Wykład będzie dotyczył:

* atrybutów wpływających na długowieczność i zachowanie dobrego zdrowia,

* zasad zdrowej diety i nutrigenomiki,

* zagadnień związanych ze stylem życia,

* farmakogenomiką, czyli leczenia zgodnego z profilem genetycznym osoby.

 

Więcej o wykładowcy:

Dr Somit Kumar – doktor medycyny ze specjalizacją w medycynie ajurwedyjskiej (Uniwersytet Nauk o Zdrowiu Rajiv Gandhi, Bangalore, 2012), absolwent studiów z zakresu badań klinicznych i zarządzaniu informacją kliniczną (Pune, 2007) oraz kierunku medycyna ajurwedyjska i chirurgia (Kanchipuram, 2005).

Autor licznych publikacji i wystąpień z zakresu medycyny ajurwedyjskiej, wielokrotnie nagradzany za wystąpienia na kongresach i seminariach.

Z uznaniem spotkały się jego wykłady dotyczące m.in. innowacyjnych metod badań w ajurwedzie, bezpieczeństwa farmakoterapii w ajurwedzie czy harmonizowania dysfunkcji stylu życia poprzez jogę i ajurwedę.

Redaktor i edytor naukowych pism poświęconych ajurwedzie (Ancient Science of Life, Journal of Clinical Rheumatology in Ayurveda, SURABHI AYUR SURBHI).

Od 2005 roku pełni rolę asystenta dyrektora medycznego i zarządzającego instytutem farmakologii klinicznej i badań interdyscyplinarnych (The Arya Vaidhya Chikitsalayam and Research Institute).

Zaangażowany w badania kliniczne dotyczące skuteczności metod ajurwedy. Zwłaszcza na uwagę zasługuje jego wkład w badania dotyczące zastosowania medycyny ajurwedyjskiej u pacjentów z cukrzycą typu 2 u których nieskuteczne okazały się doustne leki hipoglikemizujące.

 

Więcej  o wykładzie:

Niech ludzie żyją sto jesieni, sto zim i wiosen w spokoju i szczęściu. Niech Indra, Agni, Savita i Brihaspati będą zadowoleni z ich ofiar i obdarzą ich stuletnim życiem. Rygweda

“Oh mortals live for hundred autumns, one hundred winters and hundred springs with ease and happiness. May Indra, Agni, Savita and Brahaspati satisfied with oblations grant him life for one hundred years.”( Rigveda)

Powyższy aforyzm doskonale ukazuje dążenie ludzkiej cywilizacji do długowieczności i opóźnienia procesów starzenia już od czasów wedyjskich. Ajurweda, nauka o życiu czy długowieczności, ma charakter holistyczny, wywodzi się z Indii i liczy ponad 5000 lat. Ajurwedę uważa się za najbardziej holistyczny i kompleksowy system medyczny.

Jeszcze w czasach przed nastaniem pisma ta starożytna wiedza o profilaktyce, leczeniu i długowieczności była częścią duchowej i religijnej tradycji.

Ajurweda wyróżnia kilka atrybutów mających znaczący wpływ na długowieczność i zachowanie dobrego zdrowia. Część z nich dotyczy okresu przednatalnego (przed poczęciem dziecka), inne postnatalnego (po poczęciu, w trakcie ciąży i po urodzeniu dziecka).

Podczas wykładu dr Somit Kumar objaśni czynniki pre- i postnatalne, zasady zdrowej diety i nutrigenomiki. Część wykładu poświęcona będzie zagadnieniami związanymi ze stylem życia oraz farmakogenomice (czyli przyszłościowemu leczeniu farmakologicznemu dostosowanemu do profilu genetycznego człowieka).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa! 🙂

Jeszcze więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na fb – TUTAJ.

zaproszenie-wyklad-ajurweda-2

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018

MOODO SS 2018 czyli co będzie modne

BAFavenue22 lutego 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017