i cała reszta

Dom powinien się nieustannie zmieniać

Dom powinien się nieustannie zmieniać

Fot. christian-lacroix.com

Lacroix – nazwisko to kojarzy się z wielkimi, barwnymi i barokowymi projektami z wybiegu. Jednak ubrania to tylko jedna z wielu pasji projektanta.

Christian Lacroix pochodzi z prowansalskiego miasteczka Arles. Uchodzi ono za jedno z najbardziej inspirujących miejsc na świecie. Eklektyczny charakter miasteczka miał wpływ na dzisiejsze spostrzeganie otoczenia przez Lacroix. Jest projektantem łączącym w swojej pracy zarówno typowo współczesne elementy, jak i barokową przeszłość. Nie boi się mieszać wzorów, kolorów i tkanin. Żyje w przekonaniu, że wszystko może do siebie pasować, przecież tak właśnie jest w miejscu z którego pochodzi. Współczesność miesza się tam z przeszłością, życie świeckie z magicznym. Możemy spodziewać się po nim najbardziej szalonych zestawień, to właśnie one są znakiem rozpoznawczym projektanta.

Oprócz kolekcji ubrań, Lacroix podejmuje się dosyć różnorodnych i ciekawych zadań. Miał m.in. przyjemność zaprojektowania wnętrz ośmiu wagonów nowej linii TGV, czy czterogwiazdkowy Hotel du Petit Moulin (Paryż).  Jego kolejną ogromną pasją są wnętrza. Jak sam mówi, dom powinien się nieustannie zmieniać, dlatego projektuje nietypowe, a zarazem luksusowe „domowe” dodatki – tkaniny, dywany, poduszki, tapety czy nawet porcelanę.  Zgodnie z własną estetyką łączy ze sobą różne materiały – jedwab z futrem, skórę z koronką. Wzorów, im więcej tym lepiej, dlatego Lacroix nie boi się ich używać. Mimo panującego w dodatkach projektanta miszmaszu są to rzeczy niesamowicie piękne, luksusowe i wyrafinowane.

 

Poduszka Lacroix 2

Poduszka, foto: Almi Decor

Dywan Lacroix 2

Dywan, foto: Almi Decor

Dywan Lacroix 1

Dywan, foto: Almi Decor

Domowe akcesoria z kolekcji Christiana Lacroix można bez problemu nabyć również w Polsce, zarówno w sklepach stacjonarnych (również sieciówkach), jak i internetowych.

Pokaż komentarz (1)

Komentarzy

  1. 19 października 2014 at 20:34

    Ostatni dywanik mistrzostwo świata!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017