i cała reszta

50 twarzy Greya

50 twarzy Greya

Kontrowersyjna, rozchwytywana, bestsellerowa. Tak w kilku słowach można opisać książkę E.L. JamesPięćdziesiąt twarzy Greya”. Choć zarówno ona, jak i dwie kolejne części, nieprzerwanie od kilku lat rozpalają policzki kobiet do czerwoności, to ekranizacja powieści wchodzi do polskich kin dopiero 13 lutego.

W rolę Anastasii Steele, młodej studentki literatury, wcieliła się Dakota Johnson, natomiast wpływowego i przystojnego miliardera, Christiana Greya, zagrał Jamie Dornan. To właśnie temu duetowi przypadło w udziale trudne zadanie: odtworzyć historię gorącego romansu w taki sposób, by czytelniczki E. L. James zakochały się w niej na nowo. Aktorzy musieli przenieść na kinowy ekran nie tylko miłosną fascynację drugą osobą, ale także świat erotyki, zakazanych pragnień i fantazji, o których nikt nie ośmieli się powiedzieć głośno.

Jeśli przypadła Wam do gust równie bestsellerowa saga „Zmierzch”, to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” też z pewnością was nie rozczaruje. Zresztą autorka tej drugiej powieści wprost przyznaje, że jej literacki hit powstał pod wpływem zauroczenia książkami Stephanie Meyer. I rzeczywiście, można to dostrzec już w samym zwiastunie oczekiwanego filmu: Bella i Anastasia noszą w sobie taki sam rodzaj niewinności, a Edward i Christian są niebezpieczni oraz nieodpowiedni dla kobiet, które ich fascynują.

Jak skończy się ta opowieść? Czy Anastasia na dobre podda się namiętnej wyobraźni tajemniczego Greya? Zobacz już 13 lutego!

50-twarzy-greya-film

2 komentarze

Komentarz

  1. 5 lutego 2015 at 03:59

    Parę dni temu przeczytałam książkę i mimo prostego języka i trącenia bajką, wciągnęła mnie 🙂 Teraz czekam na film 😀

  2. 27 stycznia 2015 at 20:22

    Chce do kin! 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Konkurs AA Intymna

BAFavenue29 stycznia 2018

„Modelka” Zuzanna Bijoch – recenzja książki

BAFavenue11 grudnia 2017

KONKURS Halloween z Golden Rose! WYNIKI

BAFavenue24 listopada 2017