i cała reszta

10 pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem

10 pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem

Słynna kabaretowa piosenka głosi, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Jeśli jednak jesteś mamą, to doskonale wiesz, że małe pociechy nudzą się prawie przez cały czas i należy zorganizować im jakąś zabawę. Nie masz już pomysłów, czym zająć swojego malucha? Przychodzimy ci z pomocą i 10 sposobami na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem.

  1. Idźcie puszczać latawce – wietrzy i ciepły dzień lata to idealna pora, aby pokazać dziecku, jak pięknie na niebie wyglądają latawce.
  2. Zróbcie ziemniaczane stempelki – w ten sposób oswoisz pociechę z kuchennymi przedmiotami, a jednocześnie rozwiniesz w nim małego artystę.
  3. Pograjcie w Twistera – trochę ruchu na pewno przyda się i dziecku, i Tobie.
  4. Popracujcie razem w ogródku – dzieci cieszą się, kiedy pomogą pomóc rodzicom, więc spodoba im się projektowanie zieleni.
  5. Kolorujcie – maluchy uwielbiają kolorowanki, to świetny sposób na rozwijanie kreatywności.
  6. Wyciągnijcie bierki – ta zapomniana gra jest idealną metodą na ćwiczenie koncentracji.
  7. Odegrajcie teatrzyk – ułóżcie krótki scenariusz, weźcie do rąk lalki i znajdźcie swoją publiczność – dzieci bardzo lubią występować.
  8. Przygotujcie zielnik – idź z pociechą na spacer i pokaż jej różne rośliny. Zerwijcie liście, a w domu wspólnie przygotujcie zielnik.
  9. Eksperymentujcie – dzieci uwielbiają fizyczne i chemiczne eksperymenty. W Internecie znajdziesz mnóstwo sposobów na wykorzystanie nauki do zabaw z maluchem.
  10. Zróbcie sałatkę owocową – pokaż dziecku, że owoce mogą być smaczne! Razem z nim przygotuj sałatkę owocową w kształcie jakiegoś zwierzaka lub ludzika.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

i cała reszta

Więcej w kategorii i cała reszta

Pierwsza edycja Beauty By Bloggers Paul Mitchell

BAFavenue21 maja 2018

Meet Beauty Conference 2018

BAFavenue24 kwietnia 2018

Konkurs AA Intymna WYNIKI

BAFavenue28 lutego 2018